Soru & CevapEskiden İletisim Nasildi

Eskiden İletisim Nasildi

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Eskiden İletişim Nasıl Sağlanırdı? sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı Eskiden İletisim Nasildi ve Eskiden Telefon Nasildi Simdi Nasil ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

İngilizcede benim ailem nasıl yazılır? 4309 defa okundu. 6. 50 yıl önceki kitle iletişim araçları nelerdir? 12962 defa okundu. 7. Çok hücreli canlıların büyümesi nasıl olur?

Eskiden İletisim Nasildi

Eskiden İletişim Nasıl Sağlanırdı?

Soru

Eski iletişim nasıl sağlanırdı?

Cevap

Eskiden Kullanılan Haberleşme Araçları

DÜNDEN BUGÜNE İLETİŞİM

Eski tarihlerde kullanılan haberleşme ve iletişim araçları sırasıyla şunlardır:

1) Dumanla haberleşme

2) Ağaçlara vurarak haberleşme

3) Güvercin eğiterek haberleşme

4) Ulakla haberleşme

5) Telgrafla haberleşme

6) Çevirmeli telefonla haberleşme

İnsanlar sosyal bir varlık olduğu için eski tarihlerden beri haberleşmek istemişlerdir. Bu amaçla bazı iletişim yöntem ve araçları icat etmişlerdir. Örneğin; Kızılderililer ateş yakıp üzerinde örtü sallayarak dumanda şekiller oluşturarak haberleşmişlerdir. Bu şekilde çok basit yöntemlerle başlayan haberleşme ve iletişim daha da gelişmiştir. Ortaya çıkan yeni gelişmelerin başında & 񗝌 Güvercinleri Eğiterek& 񗝍 haberleşme gelmiştir. Sonraları atlarla mektup gönderme yani & 񗝌 Ulaklık& 񗝍 yöntemi çıkmıştır. Uzun yıllar sonra döneminin en gelişmiş haberleşme aracı olan & 񗝌 Telgraf& 񗝍 icat edilmiştir. Özellikle bu yıllardan sonra teknolojinin hızla gelişmesi sonucu birçok yeni icat ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi olan & 񗝌 Telefon& 񗝍 icat edilmiştir. Sonrasında bu telefon geliştirilerek günümüze kadar ulaşmıştır.

Teknolojinin ürünlerinden olan & 񗝌 Radyo& 񗝍 ve & 񗝌 Televizyon& 񗝍 un icadıyla iletişimde yeni bir döneme girilmiştir. Bunların, bütün dünyaya yayılması sonucu haberleşme çok hızlı hale gelmiştir. & 񗝌 Bilgisayar& 񗝍 ın icadıyla haberleşmede zirveye yaklaşılmıştır. Çünkü yeni yazılımlar ve en sonunda bilgisayar üzerinden kullanılan & 񗝌 İnternet& 񗝍 in icadıyla artık canlı ve görüntülü olarak haberleşmek mümkün olmuştur. & 񗝌 Kıtalararası İnternet Ağları& 񗝍 nın kurulması ile birlikte, küçük bir hareket sonucu aynı anda tüm dünya ile görüşülebilir hale gelinmiştir. Hatta & 񗝌 Sanal Ortamda Sohbet Odaları& 񗝍 kurulmuş ve insanlar çok rahat iletişim kurabilir ve görüşebilir olmuştur.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 14 Kasım 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
eski telefonlar nasıl kullanılır eskiden evde kullanılan haberleşme araçları eskiden iletişim nasıl olurdu eskiden iletişim nasıldı eskiden iletişimi nasıl kurardık eskiden telefonlar nasıldı peri bacalari eskiden nasildi telefon eskiden nasıldı
 
 

Notlar ›

 
Manavlar: Manavlar, batı ve kuzeybatı Anadolu'da yaşayan göçebeliği asırlar önce bırakmış Hanefi Sünni yerleşik Türkmen grubudur.
Eskidendi O: Eskidendi O, sözleri Cemal Işıkhan'a ve müziği Ali İhsan Kısaç'a ait hicaz makamındaki şarkıdır. Şarkı Kamuran Akkor, Muazzez Ersoy gibi sanatçılar tarafından albümleri içerisinde yer verilerek söylenmiştir.
İletişim Yayınları: İletişim Yayınları, 12 Eylül 1980 darbesi askeri yönetimi yerini sivil partilere bıraktığı süreçte oluşmuş olan bir yayınevidir.
İletişim: İletişim, iletilen bilginin hem gönderici hem de alıcı tarafından anlaşıldığı ortamda bilginin bir göndericiden bir alıcıya aktarılma sürecidir. Organizmaların çeşitli yöntemlerle bilgi alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir süreçtir. İletişim tüm tarafların üzerinden bilgi alışverişi yapılacak ortak bir dili anlamalarına ihtiyaç duyar.
İletişim protokolü: İletişim protokolü veya ağ protokolü, iki ya da daha fazla bilgisayar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla verileri düzenlemeye yarayan, standart olarak kabul edilmiş kurallar dizisidir.
İletişim ve işbirliği sistemi:
İletişim bilimleri: İletişim bilimleri, insan iletişimlerini inceleyen bilim dallları ailesidir. Bilim dalları ailesinin ilki Wilbur Schramm tarafından 1950'de Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Michigan State University'de kurulmuştur.
 

0 Yorum ›

 

Eskiden İletisim Nasildi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Eskiden İletisim Nasildi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.