SağlıkGenel SağlıkSağlıklı YaşamEv Kazaları Çeşitleri

Ev Kazaları Çeşitleri

Sponsorlu Bağlantılar

Ev Kazaları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Ev Kazaları Çeşitleri ve Ev Kazaları Fotoğrafları hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Ev Kazaları Çeşitleri

Ev Kazaları

Ev Kazaları
Türkiye Kızılay Derneği tarafından hazırlanan İlkyardım Eğitimi Kaynak Kitabı’nda ev kazalarına yer verildi. Kitapta yer alan bilgilere göre, insanların en güvendiği mekanların başında gelen evler çeşitli tehlikeleri barındırıyor ve genelde bireyler bundan habersiz yaşıyorlar. Kazalar üzerine yapılan istatistiki araştırmalar, ev kazalarının da en az trafik kazaları kadar çok ve yaygın olduğunu ortaya çıkardı.

Ev Kazaları Çeşitleri
ÇOCUKLAR VE YAŞLILAR İÇİN TEHLİKEİstatistiklere göre, 7 yaşından küçük çocuklar ile yaşlılar bu tip kazalara sıklıkla maruz kalıyor. Ev kazalarının önemli bir bölümü ise mutfakta meydana geliyor ve genellikle düşmelerden, yanmalardan ya da temizlik malzemelerinin ağız yoluyla bulaşmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle çocukları mümkün olduğunca mutfağa sokmamak gerekiyor. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise çocukların ocaktan, prizlerden, buzdolabından ve tehlike doğurabilecek her türlü aletten uzak tutulması gerekiyor. Ev kazalarını önlemek için dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle sıralanıyor:

Ev Kazaları Çeşitleri

-Tehlike doğurabilecek bütün aletleri (bıçak, cam kaplar gibi) ulaşamayacakları yerlere koymak.
Elektrik kablolarına dokunmamaları için uzanamayacakları yerlere koymak.
-Tavaların ve uzun saplı tencerelerin saplarını ocağın iç kısmına doğru yerleştirmek. -Sıcak plakaların ya da yakıcı aletlerin etrafında güvenlik önlemleri almak.
-Çocukların uzanabileceği yerlerde sıcak sıvılar ve yemek bırakmamak.
-Dolapları ve çekmeceleri her zaman kapalı tutmak, güvenliğe yönelik malzemeler kullanmak.
-Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, bulaşık makinesi gibi elektrikli ev aletlerinin kapakları zor açılan türden olmalıdır. Yine de özel güvenlik kilitleri kullanılması önerilebilir.
Kibrit ve çakmaklar daima ulaşamayacakları yerde durmalıdır.
-Temizlik malzemelerini yüksek ve kapalı yerlere koymak. Bu malzemelerin çoğunun kokusu ve rengi çocukları cezbedebilir ve hemen hepsi toksik maddedir.
-Plastik poşetleri ortada bırakmamak gerekir, çünkü bunlarla boğulabilir.
-Dökülen herhangi bir sıvıyı derhal silmek gerekir.Böylece kayıp düşmeler ve kazalar önlenir.
-Temizlik malzemeleri (esans, deterjan vb.) kesinlikle içecek şişelerinde muhafaza edilmemelidir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ev kazaları nelerdir evde meydana gelebilecek tehlikeli durumlar evdeki tehlikelerle ilgili görseller ev kazaları ile ilgili yazılar mutfak kazaları evde meydana gelen ev kazaları evde mutfak kazaları evde olabilecek ev kazaları nelerdir görs evde oluşabilecek tehlikeler ve kazalar çocuk ev kazaları mutfak resimleri
 
 

0 Yorum ›

 

Ev Kazaları Çeşitleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ev Kazaları Çeşitleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.