Soru & CevapFabrika Bacalarina Filtre Takilmasi

Fabrika Bacalarina Filtre Takilmasi

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Fabrikalardan Çıkan Dumanların Zararları sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı Fabrika Bacalarina Filtre Takilmasi ve Fabrikadan Cikan Dumanlar ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

fabrika dumanlarının zararları. Fabrika bacasından çıkan zehirleyici gazlar atmosferi çok fazla kirletmekte ve bu gazlar oksijen oranını azaltmakta. havanın pis olması neticesinde asit yağmuru olarak bu hava toprağa iniyor ve toprağıda…

Fabrika Bacalarina Filtre Takilmasi

Fabrikalardan Çıkan Dumanların Zararları

Soru

madde madde acil ev odevi

Cevap

Fabrika bacasından çıkan zehirli gazlar atmosferi çok fazla kirletmekte ve bu gazlar oksijen oranını azaltmakta. Havanın kirli olması sonucunda asit yağmuru olarak bu hava toprağa iniyor ve toprağıda etkileyebiliyor. Fabrika dumanları ağaçları öldürür ve sonuçta beslenecek ve barınacak toprağı bulmak çok zor olur. Bunun en belirgin örneği ABD’deki Bakır Dağları’dır. Burada tek bir ot bile yetişmez. Çünkü fabrika dumanları doğal örtüyü yok etmiştir. Biyolojik çeşitliliği oluşturan bitki, hayvan ve mikroorganizma türleri ile bunların çeşitleri ve oluşturdukları topluluklar, doğal dengenin korunmasında büyük bir etkiye sahiptir. Yediğimiz besinleri, soluduğumuz oksijeni ve diğer birçok gereksinmemizi sağlayan biyosfer, yine günlük atıklarımızı da zararsız duruma getirmek için uğraşır. Buna rağmen 500 milyon yıllık hayatında biyosfer, hiçbir devirde bugünkü kadar tahribata uğramamıştır. Turkeyarena.net Tahribat, yalnız insanların etkisiyle değil, doğal olarak da oluşabilir. Ancak insanların neden olduğu kayıplar, son yüzyıllarda, doğal nedenlerden kaynaklanan yok olmaları çok gerilerde bırakmıştır. Örneğin, 3,5 milyon yıl önce bin yılda doğal nedenlerle sadece bir tür yok olurken, 2000’li yıllarda bu rakamın 20 bin ile 50 bine çıkacağı saptanmıştır.

b
u

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 20 Aralık 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
fabrika bacalarına takılan değişik filtreler fabrika bacalarına takılan filtrenin özellikleri fabrika bacalarından çıkan dumanın zararı fabrika bacalarindan cikan dumanlari ne filtreler fabrika dumanlarına takılan filtreler
 
 

Notlar ›

 
Sanayi atıkları: Petrol rafineleri, otomobil fabrikaları, elektrik üretim santralleri, çimento fabrikaları, tekstil fabrikaları vb.
Filtre (fotoğrafçılık): Filtre film üzerine vuran ışığın özelliklerini değiştirmek ve objektifin içine giren ışığı filtre etmek için objektifin ön kısmına takılan ve cam, plastik gibi maddelerden imal edilen yardımcı araçtır.
Elektronik filtre: Elektronik filtre farklı frekanslara sahip sinyallerden kimilerini geçirip, kimilerini bastıran bir devredir.
 

1 Yorum ›

 
  1. ayşe Mart 28th, 2016 - Saat: 18:49:39

    filtre ne işe yarar acilen

Fabrika Bacalarina Filtre Takilmasi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Fabrika Bacalarina Filtre Takilmasi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.