SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıGebelikte Gizli Şeker

Gebelikte Gizli Şeker

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelikte Gizli Şeker ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Gebelikte Gizli Şeker ve Gebelikte Gizli Şeker Belirtileri hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Gebelikte Gizli Şeker

Hamilelikte Gizli Şeker

Hamilelikte gizli şeker tehlikesi!
Hamilelik döneminde aşırı kilo alan, karnı fazla büyüyen ve iri bebek taşıyan kadınların mutlaka gizli şeker taraması yaptırması gerekiyor.

Hamilelik döneminde aşırı kilo alan, karnı fazla büyüyen ve iri bebek taşıyan kadınların mutlaka gizli şeker taraması yaptırması gerekiyor. Hamilelerde gizli şeker oranının yüzde 8.5`lere ulaştığına dikkat çeken Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç . Dr. Ercan Aygen , fark edilmeyen gizli şekerin, bebekte ciddi sağlık problemlerine sebep olduğunu belirtti. Doç . Dr. Aygen gebelikte gizli şeker olarak bilinen `Gestasyonel Diyabetes Mellitus`un, kadınlarda ilk kez gebelik döneminde ortaya çıktığını kaydetti.

Doç . Dr. Aygen , `Hamile kadınlardaki aşırı kilo, anne adayının karnının büyük olması ve bebeğin iriliği gizli şeker için ipuçları vermektedir. Ailesinde diyabet hastası bulunan, gereğinden fazla kilolara sahip hamile kadınlar mutlaka uzman bir doktora başvurmalıdır` dedi. Gizli şekerden şüphelenilen hamile kadınların, hamileliğin 24 ve 28`inci haftaları arasında glikoz yükleme testi yaptırmalarının, bebeğin sağlığı açısından son derece önemli olduğu da vurgulandı.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 15 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
gebelikte gizli şeker hamılelıkte gızlı seker gebelikte gizli seker belirtileri hamılelıkte seker gizli şekeri olan biri hamile kalabilir mi gizli şekeri olan hamileler gizli şekeri olan hamilelik düşünebilir mi? GİZLİ CATURNEL geblikte 20 hafta gebelikte şeker belirtileri
 
 

Notlar ›

 
Gebelik: Gebelik veya hamilelik, erkekten gelen sperm ile kadının yumurtalıklarından atılmış olan yumurtanın döllenmesinden doğuma kadar geçen 40 haftalık (280 gün) döneme verilen isimdir.
Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler: Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler, gebe bir kadının hamileliği esnasında vücudunda ve metabolizmasında meydana gelen embriyonun veya fetüsün gelişimi için gerekli olan normal adaptasyon mekanizmalarıdır.
Gizli Dosyalar: Gizli Dosyalar (The X-Files), Chris Carter tarafından yapılan, 1993-2002 arasında yayımlanan bir Amerikanbilim kurgu, televizyon dizisi.
Gizli Haberalma Servisi: Secret Intelligence Service (Gizli Haberalma Servisi), MI6 (Military Intelligence Section 6) (Askeri İstihbarat Bölüm 6) olarak bilinir.
Gizli Teşkilat: Gizli Teşkilat, 1959 ABD yapımı gerilim filmidir. Özgün adı North by Northwest olan film Türkiye'de 13 Ocak 1962'de sinemalarda gösterime girmiştir.
Gizli Yüz (film): Gizli Yüz, senaryosunu Orhan Pamuk'un yazdığı, yönetmenliğini Ömer Kavur'un yaptığı 1991 yapımı Türk filmidir.
Gizli müşteri: Gizli müşteri veya daha doğru bir tanımla gizli denetçi, özellikle özel sektörde müşteriye doğrudan hizmet veren çok şubeli firma şubelerine sıradan bir müşteri olarak girerek hizmet kalitesini değerlendiren görevli.
Şeker pancarı: Şekerpancarı (Beta vulgaris var. saccharifera), etli kökünden şeker elde edilen, ıspanakgiller familyasından 2 yıllık tarım bitkisi.
Çamlıdere Şekerspor: Çamlıdere Şekerspor, Türkiye Şeker Fabrikaları'nın yeşil-beyaz renklere sahip futbol takımıdır.
Diyabet: Diabetes mellitus (Diabetes: Yunanca: διαβήτης ← eski Yunanca διαβαίνειν, idrara geçen, ve Latince mellis = tatlı ya da bal), sıklıkla yalnızca diyabet olarak adlandırılan, genellikle kalıtımsal ve çevresel etkenlerin birleşimi ile oluşan ve kan glukoz seviyesinin aşırı derecede yükselmesiyle (hiperglisemi) sonuçlanan metabolik bir bozukluk.
Şeker kamışı: Şeker kamışı (Saccharum officinarum), buğdaygiller (Poaceae) familyasından şeker elde edilen bir bitkidir.
 

0 Yorum ›

 

Gebelikte Gizli Şeker Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Gebelikte Gizli Şeker ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.