Soru & CevapHacim Hesaplama

Hacim Hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Hacim Hesaplaması Nasıl Yapılır? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Hacim Hesaplama ve M3 Hesaplama hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Hacim Hesaplama

Hacim Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Soru

İhracat Gemilerine boru profil yüklemesinde. Ambar ölçüleri: yükseklik 8 metre ambar genişliği 10,40 uzunluk:52 metre karedir benimde dğişik boylarda boru ve profilim var 1500 m / ton bu malzemenin kapladığı hacim kaç m3 olarak nasıl hesaplanır formül nedir. Nasıl uygulanır? Teşekkürler.

Cevap

Hacim hesaplamak = boy * en * yukseklik = hacim metreküp olarak hesaplanır.

borularınız ne kadar hacim kaplayacağını merak ediyorsanız eğer pakatlilerse paketlerin boy * en * yuksekli yaparak bulabilirsiniz. Aksi durumda her ebattan boruların en * boy * yukseklik * adeti yapıpı bütün sonuçları toplayarak hacmi hesaplayabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 18 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
metreküp hesaplama excel metreküp hesaplama m3 hesaplama programı m3 hesaplama m3 hesaplama excel metreküp hesaplama programı metreküp hesaplama programı indir excel metreküp hesaplama excelde hacim hesaplama hacim hesaplama
 
 

Notlar ›

 
Hacim Muhittin Çarıklı: Hacim Muhittin Çarıklı, (1881-1965) Türk idareci ve siyaset adamı. Yunan işgalinin ilk günlerinden itibaren İç Batı Anadolu'da Kuvayi Milliye hareketlerinin organize edilmesine önderlik etmiş, son Osmanlı Meclisi Mebusan'ında ve ardından 8 dönem TBMM'de milletvekilliği yapmış ve Milli Mücadele'ye katılan idareci ve devlet adamıdır.
Debi: Debi, bir akışkanın aktığı izleğin herhangi bir kesitinden birim zamanda geçen akışkan hacmidir.
Hacimbey, Hendek: Hacimbey, Sakarya ilinin Hendek ilçesine bağlı bir köydür.
Hacimsel ışıklandırma: Hacimsel Işıklandırma veya Volumetrik Işıklandırma bilgisayarda çizilmiş bir görüntüye ışık efektleri eklemek için 3D bilgisayar grafiğinde kullanılan bir tekniktir.
Hesaplamalı fizik: Hesaplamalı fizik, fizik sorunlarını çözebilmek için sayısal algoritmaların üretilmesi ve gerçeklenmesini içerir.
Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik: Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, bilimsel araştırma metotları içerisinde oldukça yeni olan bir daldır.
Hesaplamalı akışkanlar dinamiği: Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD), akışkanlar mekaniği problemlerinin analizi ve çözümlenmesi için sayısal yöntem ve algoritmaların kullanıldığı bir akışkanlar mekaniği bilimi dalıdır.
 

0 Yorum ›

 

Hacim Hesaplama Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Hacim Hesaplama ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.