Yemek TarifleriHamsi Kavurma Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Hamsi Kavurma Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Hamsi Kavurma Nasıl Yapılır

Güzel bir Hamsi Kavurma tarifi arayan arkadaşlar için bu tarifi paylaşmak istiyorum. Hamsi Kavurma malzemelerini hazırlarken ölçülerine dikkat edin lütfen. Bu güzel tarifi bozmak istemeyiz değil mi? Hamsi Kavurma nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Ve sonunda güzel bir ziyafet çekin…

Hamsi Kavurma Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Hamsi Kavurma Malzemeleri

 • Yarım kg hamsi
 • 1 adet kuru soğan
 • 2 adet domates
 • 2 adet biber
 • 4 çorba kaşığı sıvıyağ
 • 1 tatlı kaşığı tuz

Hamsi Kavurma Tarifi

 • Hamsilerin başları ve kılçıkları çıkarılır.
 • Tencereye yağ konur, ısınınca ince kıyılmış soğan eklenir ve pembeleştirilir.
 • Üzerine hamsi eklenir, 15 dakika kavrulur.
 • Sonra ince kıyılmış biber atılır, birkaç kere çevirdikten sonra küp doğranmış domates ve tuz katılır.
 • 10 dakika daha kavrulur, ateşten alınır.

Arama Kelimeleri: Hamsi Kavurma tarifi, hamsi kavurma nasıl yapılır, hamsi kavurma hazırlanışı, hamsi kavurma yapılışı, yapma ve resimli tarif hazırlama…

Not: Hamsi Kavurma nasıl yapılır için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Hamsi Kavurma tarifi ve diğer tarifler için yemek tarifleri kategorimizi incelemenizi öneririz. Daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki sitelerden bulabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 21 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
balık buğulama nasıl yapılır hamsi kurutması nasıl yapılır
 
 

Notlar ›

 
Hamsin Yortusu: Hamsin Yortusu (veya Pantekost, Pantekot, Pantkot veya Pentekost; Antik Yunanca: πεντηκοστή [ἡμέρα], pentekostē [hēmera], "ellinci gün"), Hıristiyanlıktaki başlıca bayramlardan biri.
Hamsilos: Hamsilos, Sinop il sınırları içinde, Türkiye'nin en kuzey ucunu oluşturan İnceburun üzerinde bulunan bir koy olarak bilinse de; bilimsel anlamda coğrafi oluşumu buzul aşındırması sonucu olmuştur.
Hamsin: Hamsin, (Arapça: خمسين "elli") Kuzey Afrika'da ve Arap Yarımadası]nda esen kuru, sıcak ve kum taneleri içeren bir rüzgârdır.
Hamsiköy, Maçka: Hamsiköy, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir köydür.
Kavurma (anlam ayrımı): * Kavurma (yemek): Türkiye mutfağından bir et yemeği.
Kavurma (soteleme): Kavurma ya da Soteleme yiyeceklerin yüksek sıcaklıkta ve az miktarda yağ kullanılarak pişirilmesi işlemidir.
Kavurma (metalurji): Kavurma işlemi, oksijen gazı ve katıların yüksek sıcaklıkta tepkimeye girmesi olarak tanımlanabilir. Cevheri oksitlemek için uygulanan bir yöntemdir.
Kavurma (yemek): Kavurma, Türkiye mutfağından bir et yemeği. Gavurma 'da denilir. Türk Kurban Bayramı kültürünün önemli öğelerinden olan kavurma, özellikle Kurban Bayramı sırasında (sıklıkla kurbanın kesildiği gün), kurban etinden yapılır.
Kavurma, Van: Kavurma, Van ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
 

0 Yorum ›

 

Hamsi Kavurma Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Hamsi Kavurma Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.