Soru & CevapHareketle İlgili Bulmaca

Hareketle İlgili Bulmaca

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Kuvvet Ve Hareket İle İlgili Bilmece Ve Bulmaca Örnekleri Verir Misiniz? sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı Hareketle İlgili Bulmaca ve Kuvvet İle İlgili Bulmaca ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

7. Sınıf Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi Konu, Deney, Etkinlik, Sunu, Test, Bulmaca ve Kavram Haritaları/ Ünite Ünite 7. Sınıf Fen Ve Teknoloji Dersi Müfredatı ve Kitabı/Kuvvet ve Hareket. … Güneş Sistemi ve Ötesi- Uzay Bilmecesi.

Hareketle İlgili Bulmaca

Kuvvet Ve Hareket İle İlgili Bilmece Ve Bulmaca Örnekleri Verir Misiniz?

Soru

Lütfen kuvvet ve hareket ile ilgili bilmeceler bildiğiniz varsa söleyin

Cevap

KUVVET VE HAREKET BULMACA

1.Birim zamanda alınan yola ne denir?

2.Saatin 60/1’ ine ne ad verilir?

3.Dünya’ nın varlıklara uyguladığı çekim kuvvetine ne denir?

4.Cisimlere uyguladığımız kuvvetlerin yönleri ve … … … … … … vardır. Boşluktaki sözcük ne olmalıdır?

5.Çantamızı taşırken, otomobil kullanırken, meyveleri soyarken, saçımızı tararken cisimlere ne uygularız?

6.Bir kuvvetin sonucunda cismin yer değiştirmesine ne denir?

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 18 Ekim 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
hareketle ilgili bulmaca bulmacada hareketle ilgili kuvvet ve hareket ile ilgili bulmaca ve cevapları kuvvet ve hareket ilgili bulmaca fıkra kuvvet ve hareket ile ilgili sorular ve cevapları 7 sınıf bulmaca hareketle ilgili soru ve cevaplı bulmaca 7 sınıf kuvvet ve hareket ile ilgili sorular ve cevapları hareket haraketi ile ilgili bilmece bulmaca ve cevapları fen kuvvet ve hareketle ilgili bilmeceler ve cevapları 5 sınıf 7 sınıf kuvvet ve hareket ünitesiyle ilgili bulmaca
 
 

Notlar ›

 
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Bulmaca (şarkı): "Bulmaca", Türk pop şarkıcısı Murat Boz'un üçüncü stüdyo albümü Aşklarım Büyük Bendenin kliplendirilmiş şarkılarından biri.
 

0 Yorum ›

 

Hareketle İlgili Bulmaca Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Hareketle İlgili Bulmaca ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.