SağlıkGenel SağlıkHastalıklarHepatit B Nasıl Anlaşılır?

Hepatit B Nasıl Anlaşılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda Hepatit B Nasıl Anlaşılır? hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not kurdundan…

Hepatit B Nasıl Anlaşılır?

Hepatit B tanısı kesin olarak sadece kan testi ile konabilir. Kan testi kişinin hepatit B enfeksiyonunun yeni mi yoksa eski mi olduğunu da gösterir. Test eğer kişinin geçmişte enfekte olduğunu (eski bir enfeksiyon) gösteriyorsa, ayni zamanda bu hastalığa karsı koruyucu antikorlar geliştirip geliştirmediğini (hastalığı yenip bağışıklık cevabi oluşturup olusturmadigini) veya vücutlarında virüsü hala taşıyıp taşımadıklarını ve kronik enfeksiyonları olup olmadığını gösterir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 11 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
hepatit b nasıl anlaşılır hepatit nasıl anlaşılır akut hepatit b nasıl anlaşılır bmw hastalğı nasıl bulaşır hepatit a nasıl anlaşılır hepatit b ne sürede anlaşılır Hepatit B-C özellikle karaciğeri etkileyen bir enfeksiyondur Hastalığa hepatit C virüsü
 
 

Notlar ›

 
Hepatit B virüsü: Hepatit B virüsü, halk arasında sarılık olarak bilinen Hepatite yani "karaciğer iltihaplanması"na neden olan bir virüstür. "HBV" olarak kısaltılmaktadır. HBV; 40-45 nm boyutlarında olan bir virüstür. Genetik materyali çift DNA içerir. Virüs oldukça bulaşıcıdır.
Hepatit C: Hepatit C özellikle karaciğeri etkileyen bir enfeksiyondur. Hastalığa, hepatit C virüsü (HCV) sebep olur.
Hepatit E: Hepatit E, gıda ya da dışkı ile kirlenmiş su yoluyla bulaşan bir hepatit virüsü. Gebelerde hastalığın ölüm oranı %20'dir.
Hepatitis contagiosa canis: Hepatitis contagiosa canis, (Infectious canine hepatitis ya da Köpeklerin bulaşıcı hepatiti).Köpeklerde canine adenovirus type-1'in (CAV-1) sebep olduğu akut karaciğer infeksiyonu ve sarılık ile karakterize bir viral hastalıktır.Etken bundan başka kurt, çakal ve ayılarda hastalığa neden olurken, tilkilerde encephalitis ile seyreder.
 

0 Yorum ›

 

Hepatit B Nasıl Anlaşılır? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Hepatit B Nasıl Anlaşılır? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.