Soru & CevapHz Muhammed Kac Yilinda Dogdu

Hz Muhammed Kac Yilinda Dogdu

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Hz. Muhammed Nerede Doğdu, Nerede Öldü, Nereye Defnedildi? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Hz Muhammed Kac Yilinda Dogdu ve Hz Muhammed Ne Zaman Dogdu hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Hz Muhammed Kac Yilinda Dogdu

Hz. Muhammed Nerede Doğdu, Nerede Öldü, Nereye Defnedildi?

Soru

PEYGAMBER EFENDİMİZ NEREDE DOĞDU? NEREDE ÖLDÜ_DEF EDİLDİĞİ YER NERESİ

Cevap

  • Peygamberimiz nerede doğdu?
  • Mekke-i Mükerreme’de.
  • Hangi tarihte doğdu?
  • 571 tarihinde
  • Hangi tarihte nereye hicret etti?
  • 622 tarihinde Medine’ye hicret etti.
  • Fani hayatı hangi yılda kaç yaşında sona erdi?
  • 632 yılında, 63 yaşında sona erdi.

Peygamber efendimizin (s. A.s)mezarı " Ravza-i Mutahhare" dır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
mevlana kaç yılında doğdu hz muhammed kaç yılında doğdu hz muhammed kaç yılında nerede doğdu hazreti muhammed kaç yılında doğdu nerede doğdu muhammed kac yilinda dogudu hz muhammedin kaç yılında ve kaç Nisanda do hz muhammed ve mevlana kac yilinda dogd hz muhammedin kaçyilinda dogdu ve nerede dogdu mevlana hangi yılda doğmuştur ali baran nerede dogdu
 
 

Notlar ›

 
Muhammed bin Abdullah: Muhammed bin Abdullah (Arapça: محمد بن عبد الله, (d. 20 Nisan 571, Mekke - ö. 8 Haziran 632, Medine) , İslam dininin son peygamberi.
Muhammed Celaleddin-i Rumi: Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî (Farsça:مولانا جلال الدین محمد رومی / Mevlānā Celāleddīn Muhammed Rūmī (30 Eylül 1207, Belh-17 Aralık 1273, Konya), İslam ve tasavvuf dünyasında tanınmış, etnik kökeni tartışmalı (çeşitli kaynaklara göre Fars, Tacik veya Türk) şair ve düşünce adamı.
Muhammed Rıza Pehlevi: Muhammed Rıza Şah Pehlevi (26 Ekim 1919; Tahran - 27 Temmuz 1980; Kahire), 1941'den ülkesini terk ettiği 1979'a kadar tahtta kalan İran şahı. Batı yanlısı bir dış politika izleyen Pehlevi, İran'ın son monarşik lideridir. Şehinşah (Kralların Kralı) ve Sayeh-eh-Hodah (Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi) gibi imparatorluk unvanları vardır.
Muhammed Ali: Muhammed Ali (Önceki adı: Cassius Marcellus Clay Jr, (d. 17 Ocak 1942, Louisville, Kentucky, ABD) Bazı uzmanlar tarafından "tüm zamanların en iyi ağır siklet boks şampiyonu" kabul edilir.
Muhammed el-Buharî: Muhammed ibn İsmail el Buhari veya İmam Buhari (d. 21 Temmuz 810, Buhara - ö. 31 Ağustos 869 Hartenk, Semerkand), Buhara'lı bir muhaddistir.
 

0 Yorum ›

 

Hz Muhammed Kac Yilinda Dogdu Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Hz Muhammed Kac Yilinda Dogdu ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.