Soru & Cevapİc Anadolu Bolgesi Tarim Urunleri

İc Anadolu Bolgesi Tarim Urunleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede İc Anadolu Bolgesi Tarim Urunleri ve İc Anadoluda Yetisen Tarim Urunleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. İç Anadolu Bölgesi’nde Yetişen Tarım Ürünleri Nelerdir? sorusunu soran ziyaretçimize cevap vermiş olmak umuduyla…

İc Anadolu Bolgesi Tarim Urunleri

İç Anadolu Bölgesi’nde Yetişen Tarım Ürünleri Nelerdir?

Soru

İç Anadolu’da yetişen ürünler neler?

Cevap

Tarım alanlarının en geniş olduğu bölgemizdir. Yaygın olarak tahıl tarımı yapılır. Buğday, arpa, çavdar, şeker pancarı, patates, yeşil mercimek, nohut, armut ve elmanın en fazla yetiştirildiği bölgedir. Yağış miktarının az olması, bölgede nadas yönteminin yaygın olarak kullanılmasında etkili olmuştur.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 15 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
iç anadolu bölgesi hangi bölgede ne yetişir Ic anadolu iç anadolu bölgesi tarım haritası doğu anadolu bölgesi tarım ürünleri nelerdir iç anadolu bölgesinin haritası iç anadolu tarım ürünleri haritası doğu anadolu bölgesi tarım iç anadolu bölgesi haritası ege bölgesinde yetişen ürünler haritası
 
 

Notlar ›

 
Anadolu Selçuklu Devleti: Anadolu Selçuklu Devleti, Rum Selçuklu Sultanlığı veya Türkiye Selçuklu Devleti(Arapça: السلاجقة الروم el-Salācika el-Rūm Farsça: سلجوقیان روم Selcūkiyân-i Rūm; Rum Selçukluları), Selçuklu Türklerinin Anadolu coğrafyasında kurmuş olduğu devlettir.
Anadolu Efes SK: Anadolu Efes Spor Kulübü, İstanbul'da Anadolu Grubu'na bağlı Efes Pilsen bira markasının sponsorluğunda 1976 yılında kurulmuş spor kulübü.
Anadolu Üniversitesi: Anadolu Üniversitesi'nin temeli, 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne dayanır. 1982 yılında YÖK Kanunu ile birlikte EİTİA, Anadolu Üniversitesi'ne dönüşmüştür.
Anadolu Yakası: Anadolu Yakası ya da Asya Yakası, İstanbul'un Asya Kıtası üzerinde kalan toprakları için kullanılan tabirdir.
 

0 Yorum ›

 

İc Anadolu Bolgesi Tarim Urunleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken İc Anadolu Bolgesi Tarim Urunleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.