Soru & Cevapİmkb Lisesi Acilimi

İmkb Lisesi Acilimi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin İmkb Ne Demektir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. İmkb Lisesi Acilimi ve İmkb Lisesi Nedir hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

İMKB Ulusal-100 Endeksi ne demektir? 1986 yılında 40 şirketin hisse senedi ile başlayarak zamanla sayısı 100 şirketin hisse senedi ile sınırlanan bileşik…

İmkb Lisesi Acilimi

İmkb Ne Demektir?

Soru

İmkb anlamı nedir?

Cevap

İMKB (İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI)

Menkul Kıymetlerin alım ve satım işlemlerinin yapıldığı menkul kıymetler piyasasıdır. Hisse senetlerinin alım ve satım işlemleri hisse senedi birinci ve ikinci pazarında yapılır. Tahvil, hazine bonosu, finansman bonosu ve gelir ortaklığı senedi gibi menkul kıymetlerin alım ve satımı da tahvil ve bono pazarında gerçekleştirilir.

Ayrıca diğer bilgi için

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 17 Kasım 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
imkb lisesinin açılımı
 
 

Notlar ›

 
Borsa İstanbul: Borsa İstanbul ya da kısaca BİST, Türkiye'de 1985 yılında ilk olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adıyla açılan 2013'te Borsa İstanbul olan, sermaye piyasasında faaliyet gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti verir.
Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler: {| class="wikitable sortable"
 

1 Yorum ›

 
  1. ali Ocak 25th, 2016 - Saat: 14:04:25

    Hani bir tane lise varya İMKB diye ben onun açılımını soruyorum?

İmkb Lisesi Acilimi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken İmkb Lisesi Acilimi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.