Soru & Cevapİnce Bagirsagin Gorevi

İnce Bagirsagin Gorevi

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin İnce Bağırsağın Görevleri Nedir? sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı İnce Bagirsagin Gorevi ve İnce Bagirsak Gorevi ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

İnce Bagirsagin Gorevi

İnce Bağırsağın Görevleri Nedir?

Soru

Ince bagırsagın görevleri nelerdir.. tşk.

Cevap

Yağların kimyasal sindirimi burada başlar. İnce bağırsağa gelen pankreas öz suyu ile yağların, karbonhidratların ve proteinlerin sindirimi tamamlanır. Besinler ince bağırsakta en küçük moleküllerine kadar parçalanır. Bu moleküllerin ince bağırsaktan kan damarlarına geçmesi olayına emilim adı verilir. İnce bağırsak, sindirim sistemimizin en uzun bölümüdür.
İnce Bağırsak7- 8 m. Uzunluğunda, 2–3 cm genişliğinde olup, mide kapısından sonra gelen kısımdır. Yapısı mide gibi üç katlıdır: En dışta periton ( zar), ortada kaslar, en içte bağırsak epiteli bulunur.turkeyarena.com
İnce bağırsak kıvrımlı bir yüzey yapısına sahiptir ki bu besinlerin bağırsak duvarından difüzyonu ve böylece de emilimi için uygun olan yüzey alanını arttır. Bu mikroskopik kıvrımlara mikrovilli denir.

İnce bağırsağın ana görevleri besinlerin sindirim ve emilimi, su ve tuz emilimi ve elektrolit ve su sekresyonudur. İncebağırsağın fonksiyonel birimi villus ve kript ünitesidir. İncebağırsak motilitesi karıştırıcı ve ilerletici hareketlerden oluşur. Emilimin olmadığı dönemde meydana gelen motor kompleksler ince bağırsak içeriğinin kolona doğru ilerletilmesini sağlar. Nörojenik ve myojenik nedenlerle meydana gelen ince bağırsak motilite bozuklukları kronik intestinal pseudoobstüksyon tablosuna neden olabilir

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 22 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ince bağırsağın görevi 2 sınıf bağırsakların görevi 2 sınıf ince bağırsağın gorevi ince bagirsak gorevi 2 sınıf bağırsakların görevi ince bağırsak görevi 2 sınıf 2 sınıf ince bağırsak bağırsakların görevi nedir 2 sınıf hayat bilgisi ince bağırsağın görevi ince bağırsağın görevi 5 sınıf
 
 

Notlar ›

 
İncesu: Kayseri'nin beş metropol ilçesinden biridir.
İnce Saz: İnce Saz, 1997 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından oluşturulan bir müzik grubu.
İnce Kırmızı Hat: İnce Kırmızı Hat (The Thin Red Line) 1998 yapımlı James Jones'in eserinden yola çıkarak çekilmiş, Terrence Malick'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği, kadrosunda Ben Chaplin, John Travolta, George Clooney, Woody Harrelson, Sean Penn, Nick Nolte, John Cusack gibi ünlü isimleri kadrosunda barındıran ve müziklerini Hans Zimmerin hazırladığı 2. Dünya Savaşı sırasında bir grup askerin stres dolu dakikalarını ve savaş sırası ve sonrasında yaşadıklarını anlatan dramatik bir savaş sinema filmidir.
İnce Memed I: İnce Memed I, Yaşar Kemal'in 1955 yılında yazdığı ilk romanıdır. Yaşar Kemal bu romanla Varlık Roman Armağanı'nı kazanmıştır.
İnce bağırsak: İnce bağırsak sindirim kanalının mide ile kalın bağırsak arasındaki kısmıdır. 5 yaşından büyük insanlarda boyu 5-6 m arasındadır.
 

0 Yorum ›

 

İnce Bagirsagin Gorevi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken İnce Bagirsagin Gorevi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.