Soru & Cevapİnsanliga Hizmet Etmis Turkler

İnsanliga Hizmet Etmis Turkler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Türk Milletinin İnsanlığa Yaptığı Hizmetler Nelerdir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. İnsanliga Hizmet Etmis Turkler ve Turk Milletinin Yaptigi Hizmetler hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

İnsanliga Hizmet Etmis Turkler

Türk Milletinin İnsanlığa Yaptığı Hizmetler Nelerdir?

Soru

Türk milletinin insanlığa yaptığı hizmetler nelerdir?

Cevap

1. Dünyanın en eski ulusu Türk ulusudur.
2. Beyaz (Ari) ırktan olan Türkler Orta Asyada ilk ileri uygarlığı yaratmışlardır.
3. Türkler, demiri ilk kullanan ve Avrupa’ya götüren ulustur.
4. Tekerliği ilk kullanan ulustur. Hitit Türkleri Anadolu’ya gelmeden önce, Türkler daha Orta Asya’da iken tekerli savaş arabalarına sahiptiler ve Türk-Çin savaşlarında kullanmışlardır.
5. Orta Asyadan doğal nedenlerle göç etmek zorunda kalan Türkler gittikleri yerlere ileri uygarlıklarını da götürmüşlerdir.
6. Anadoluya gelen Türkler Hititleri ve Truvalıları; Mezopotamyaya göçeden Türkler Sümerleri; Avrupaya göç eden Türkler ise Etrüskleri teşkil etmişlerdir. Etrüksler ise Roma İmparatorluğunu kuran halktır.
Egeye göç eden Türkler ise Yunanlılardan çok daha önce bu bölgede ileri bir uygarlık yaratmışlardır.
7. Atomun parçalanacağını ve bu yolla yok edici bir enerjinin açığa çıkacağını Einstein’dan önce söyleyen, Anadolu’da yaşayan Cabir Bin Hayyan adlı bir Türk bilginidir. (721-805)
8.Aristoteles ve Batlamyus’un kuramlarına karşı çıkarak dünyanın durağan değil, dönen bir kütle olduğunu söyleyen ilk kişi büyük Türk bilginlerinden Biruni’dir. (973-1051)
Ayrıca Cevherlerin Özellikleri Üstüne adlı yapıtında, 23 katı cismin ve 6 sıvının özgül ağırlıklarını bugünkü değerlerine çok yakın olarak saptamıştır.
9. Yoğurt ve kahve kullanımı
10. Barutun savaşlarda ilk kullanımı
11. Yerleşik hayata ilk geçen kavimlerden olduğu söylenmektedir.

***TÜRK OLMAKLA GURUR DUYUYORUM***

ARKADAŞLAR BENİM DE ÖDEVİMDİ BULDU VE SİZİNLE PAYLAŞTIM****** 6/C

Kaynak:

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 23 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
atatürkün insanlığa hizmetleri nelerdir insanlıga hizmet etmiş ünlü bir kişi insanlığa hizmet etmiş kişiler ali kuşçu insanlığa hizmet etmiş türkler türk milletinin insanliga yaptigi hizmetler insanlığa hizmet etmiş türk kadınları insanlığa hizmet etmiş ünlü kişi kimdir insanlığa hizmet etmiş türk kişiler insanlığa hizmet etmiş ünlü bir türk
 
 

Notlar ›

 
Türk pasaportu: Türk pasaportu, 15 Temmuz 1950'den bu yana Türk vatandaşlarının yurt dışı seyahatlerinde kullandığı belgedir.
Hizmet Modülü: Hizmet Modülü, uzay aracının gereksinim duyduğu yakıtı, motorların gereksinim duyduğu helyumu, yakıt pillerinin ve astronotların gereksinim duyduğu oksijeni vb.
Servis odaklı mimari: Servis odaklı mimari veya hizmet yönelimli mimari (İng. Service-oriented Architecture (SOA)), bilgisayarda sistemlerin işlevselliklerini iş süreçleri etrafında gruplaştırarak sistem geliştirmesi ve bütünleştirilmesinde yol gösteren bir yazılım tasarımı felsefesidir.
Hizmetçi: Hizmetçilik veya hizmetçi evin günlük işlerine yardım etmek üzerine çalışan kadın personeldir. Hizmetçiler geçmişte hiyerarşinin hüküm sürdüğü büyük evlerde yaygınca görülen bir iş koluydu.
Türkler: Türkler veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan, Türk halkıdır.
Türk halkları: Türk halkları, Avrasya'da geniş bir coğrafyada dağınık olarak yaşayan ve Altay dilleri ailesinin bir alt kolunu oluşturan Türk dillerinin çeşitli ağız, şive ve lehçelerini konuşan etnik Türk gruplarıdır.
Türkler Çıldırmış Olmalı: Türkler Çıldırmış Olmalı Teknesiyle dünya turuna çıkan Türkiye'nin en zengin ve ünlü Türk işadamını kaçıran Somalili korsanlara karşı Türkiye’den gönderilen özel ekibin maceralarının anlatıldığı filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Murat Aslan'ın yazdığı ve başrollerde Peker Açıkalın ve Önder Açıkbaş'ın yeraldığı macera, komedi ve aksiyon filmi.
Türklerin kökeni: Türkiye Türklerinin kökenin tarihsel süreç ele alınarak Orta Asya'ya dayandığı kabul edilmektedir. Fakat Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Bölümü'nün hazırladığı "Anadolu'nun genetik profili" araştırması Türkiye'de az bir kesimin köklerinin Orta Asya'ya dayandığını, Anadolu Türklerinin genetik bir havuz oluşturduğunu ortaya koymaktadır.
Türkler, Alanya: Türkler, Antalya ilinin Alanya ilçesine, bağlı bir beldedir.
 

0 Yorum ›

 

İnsanliga Hizmet Etmis Turkler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken İnsanliga Hizmet Etmis Turkler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.