SağlıkGenel SağlıkSağlıklı Yaşamİsale İyi Gelen İçecekler

İsale İyi Gelen İçecekler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede İsale İyi Gelen İçecekler ve İsale İyi Gelen Yiyecekler hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. İshale İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

İsale İyi Gelen İçecekler

İshale İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

İshale İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Yaz mevsiminde ısı artmasıyla birlikte yiyecekler daha çabuk bozuluyor. Sıcak ortamda mikroplar daha çok çoğalıyor. Bu bozulmaya bağlı olarak da besin zehirlenmesi ve ishaller sık görülüyor.

International Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Soysal yazın kavun karpuz üzüm gibi meyveleri karıştırarak soğuk şekilde tüketmenin meyvelerin yanında soğuk içecekler içmenin mide ve bağırsak hareketlerini bozarak ishale neden olduğunu söyledi. İshal nedeniyle gelen hastalara özellikle 24-48 saat belli yiyecekleri tüketmelerini önerdiklerini belirten Soysal; ishale iyi gelen yiyecekleri şöyle sıraladı: Meyvelerden muz şeftali ve elma; peynir zeytin ekmek az yağlı makarna haşlanmış patates patates püresi ve pirinç çorbası.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ishale iyi gelen yiyecekler isale iyi gelenler isale iyi gelen yiyecekler ishale iyi gelen yiyecek ve icecekler isal durduran yiyecekler İSHAL İCİN UYGULANAN İCECEK ishale iyi gelen içecek ishale iyi gelen içecekler kedilerin isaline en iyi qelcek sey nedir lifli yiyecekler isale iyi gelen yiyecekler
 
 

Notlar ›

 
Gelenek: Gelenek ve görenekler; bir toplumda, bir toplulukta çok eskilerden kalmış olmaları dolayısıyla saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen, yaptırım gücü olan kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar.
Geleneksel Çin yazısı: ¹¹Geleneksel Çin yazısı (Çince: 繁体字; pinyin: fántǐ zì), Çin yazısının eski çağlardan beri Çin'de kullanılan bir sürümüdür.
Gelengi: Gelengi ya da Geleni (Spermophilus), sincapgiller (Sciuridae) familyasının yer sincapları (Marmotini) oymağından Kuzey yarıkürede yayılım gösteren 38 türü olan kemirgen cinsidir.
Gelendost: Gelendost, Isparta ilinin bir ilçesidir.
Geleneksel Çin tıbbı: Geleneksel Çin tıbbı (GÇT) (İngilizce'de "Traditional Chinese medicine" olduğundan TCM veya T.C.M., basitleştirilmiş Çince: 中医学; Geleneksel Çince: 中醫學; Pinyin: Zhōngyī xué), binlerce yıldır Çin'de geliştirilen ve uygulanan geleneksel tıbbi uygulamaların bütününü tanımlamaktadır.
 

0 Yorum ›

 

İsale İyi Gelen İçecekler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken İsale İyi Gelen İçecekler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.