SağlıkKaç Kilo Olmalıyım Hesaplama

Kaç Kilo Olmalıyım Hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm yaş grupları kendi boylarına göre kaç kilo olmalılar merak ederler. Aslında kaç kilo olmalısınız diye kendi kendinize soruyorsanız sağlığınızı düşünüyorsunuz demektir. Bu da sizi Türkyiye’deki sınırlı sayıdaki insandan biri yapar.

 

Kaç Kilo Olmalıyım Hesaplama

İdeal kilonuzu hesaplamanız için daha önce burada bir yazı hazırlamıştım. Şimdi başka bir yöntem ile kaç kilo olmanız gerektiğini bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağım.

Kaç Kilo Olmalıyım Hesapla

İdeal Kilonuzu Hesaplamak için Kilo Boy Oranı Formülü

BMI (Body mass index=Vücut kitle indeksi) denilen sağlıklı bir ölçüm yöntemi var.
Formülü şöyle : Kilo (kg)/boy(m)2
Ölçüm sonucunu aşağıdaki tablo ile karşılaştırıp size uyan aralığı bulabilirsiniz.

Mesela sizin için 52/(1,7)2 =17,89
Bu sonucu aşağıdaki formüle uygulayınca zayıf gruba giriyorsunuz.

Kategori BMI ölçümü – kg/m2
Açlık < 14.9
Zayıf 15 – 18.4
Normal 18.5 – 22.9
Kilolu 23 – 27.5
Şişman (obez) 27.6 – 40
Aşırı Obez >40

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 17 Nisan 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kaç kilo olmalıyım kaç kilo vermeliyim kaç kilo olmalıyım hesapla ne kadar kilo vermeliyim hesaplama kaç kg olmalıyım kaç kilo vermeliyim hesapla kac kilo olmaliyim hesaplama kaç kiloda olmalıyım boyuna göre kaç kilo olmalısın kaç kilo vermeliyim hesaplama
 
 

Notlar ›

 
Hesaplamalı fizik: Hesaplamalı fizik, fizik sorunlarını çözebilmek için sayısal algoritmaların üretilmesi ve gerçeklenmesini içerir.
Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik: Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, bilimsel araştırma metotları içerisinde oldukça yeni olan bir daldır.
Hesaplamalı akışkanlar dinamiği: Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD), akışkanlar mekaniği problemlerinin analizi ve çözümlenmesi için sayısal yöntem ve algoritmaların kullanıldığı bir akışkanlar mekaniği bilimi dalıdır.
 

2 Yorum ›

 
  1. enıse Mart 29th, 2014 - Saat: 18:09:24

    zayıflmk ıstyrm

  2. enıse Mart 29th, 2014 - Saat: 18:11:05

    boyum 1.62 kılom 71. hedefım 55 cok kılo vermek ıstıyorum esıme guzel gorunmek ıstıyorum artık sıkıldım bu halımden ne olur yardım edın

Kaç Kilo Olmalıyım Hesaplama Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kaç Kilo Olmalıyım Hesaplama ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.