Yemek TarifleriTatlı TarifleriKahramanmaraş Dondurmasi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Kahramanmaraş Dondurmasi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Kahramanmaraş Dondurmasi Nasıl Yapılır

Güzel bir Kahramanmaraş Dondurmasi tarifi arayan arkadaşlar için bu tarifi paylaşmak istiyorum. Kahramanmaraş Dondurmasi malzemelerini hazırlarken ölçülerine dikkat edin lütfen. Bu güzel tarifi bozmak istemeyiz değil mi? Kahramanmaraş Dondurmasi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Ve sonunda güzel bir ziyafet çekin…

Kahramanmaraş Dondurmasi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Kahramanmaraş Dondurmasi Malzemeleri

  • 5 su bardağı Süt ( “koyun sütü tercih edilmelidir”)
  • 1 bardaktan biraz fazla şeker ( 250 gram)
  • 3 gram ( 1 tatlı kaşığı ) SAF sahlep

Kahramanmaraş Dondurmasi Tarifi

  • ütü çorba tenceremize alalım ve kaynatalım. Kaynayan süte şekerimizi ilave edelim ve yine kaynatalım.Bu arada bir kase suyun içinde sahlebimizi eritelim. ( Az bir su ile ; ancak 1 tatlı kaşığı sahlep için bir kase su yeterli .)Kaynayan şekerli suyumuza bir yandan erimiş sahlebimizi sicim gibi akıtırken, bir yandan da hızlı hızlı sütümüzü karıştıralım.. ( Sahlep tam olarak düzgün erimediği, biraz topaklandığı için, tel süzgeçten geçirerek akıtalım süte )Karıştıra karıştıra iyice pişirelim.. ( Bu aşamada karıştırırken, biraz savurarak çırpar giib karıştırmaka fayda var.. )Sütümüz her yandan kaynamaya başladıktan 5 dakika kadar sonra tenceremizi ateşten alalım .Ateşten aldığımız sütümüzün, önce bir 5 dakika kadar kepçe ile karıştırıp savurarak ilk sıcaklığının çıkmasını sağlayalım..Sonra sık sık tencerenin yanına gidip aynı şekilde soğuyana kadar kepçe ile savurup karıştıralım.. ( Soğuyana kadar tencerenin başında beklemmize gerek yok; sık sık uğramak şartı ile, başka işlerimiz ile ilgilenip sonra gelip karıştırabiliriz.. Hemen soğumuyor çünkü)Soğuyan malzememizi dondurucuya girebilecek bir kaba aktarıp, Buzlukta veya derin dondurucuya donması için bırakalım..15- 20 dakikada bir çıkarıp, kabın kenarında donmuş olan kısımları ortaya sıyırarak karıştırıp tekrar dolaba kaldıralım.. (Bu karıştırma işlemini tahta kaşıkla ve döverek yaparsak dondurmamız daha da sakızlanır .Dondurmamız katı, sakız gibi olunca dolaptan alıp servis yapalım.Afiyet olsun…

Arama Kelimeleri: Kahramanmaraş Dondurmasi tarifi, kahramanmaraş dondurmasi nasıl yapılır, kahramanmaraş dondurmasi hazırlanışı, kahramanmaraş dondurmasi yapılışı, yapma ve resimli tarif hazırlama…

Not: Kahramanmaraş Dondurmasi nasıl yapılır için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Kahramanmaraş Dondurmasi tarifi ve diğer tarifler için yemek tarifleri kategorimizi incelemenizi öneririz. Daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki sitelerden bulabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 02 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kahramanmaraş dondurması nasıl yapılır maraş dondurmasının yapılışı maraş dondurması nasıl yapılır K MARAŞ DONDURMASI YAPILIŞI kahramanmaras dondurmasi tarifi kahranmaraş dondurması nasıl yapılır maraş dondurmanın yapılış süreci maras dondurmasi tarifi maraş dondurması yapılş şekıl marash dondourmase nasel hazerlaner
 
 

Notlar ›

 
Kahramanmaraş (il): Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi'nde yeralan, dondurma, biber ve tarhanasıyla bilinen bir ildir.
Kahramanmaraşspor: Kahramanmaraşspor, 21 Şubat 1969 tarihinde kurulan ve rengini Dondurma ve Kırmızı Biber'den alan kırmızı-beyaz renklere sahip bir spor kulübüdür.
Kahramanmaraş (anlam ayrımı): * Kahramanmaraş (il)
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kahramanmaraş'ta bulunan devlet üniversitesidir.Kahramanmaraş Akdeniz bölgesindedir.Bölge öğrenci şehri olarakta bilinir.Hava yollarıyla ve karayollarıyla ulaşım imkanının olduğu Kahramanmaraş birbuçuk milyona yakın nüfusuyla hareketli bir şehirdir.
Nasıl Delirdim? (albüm): Nasıl Delirdim?, Hande Yenerin beşinci stüdyo albümüdür. 15 Mayıs 2007'de Erol Köse Exclusive etiketiyle yayınlanmıştır.
Nasıl İsyan Etmem: Nasıl İsyan Etmem, yönetmenliğini Temel Gürsu'nun, senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı, 1982 tarihli Türk filmi.
 

0 Yorum ›

 

Kahramanmaraş Dondurmasi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kahramanmaraş Dondurmasi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.