SağlıkKalsiyum Özellikleri Ve Faydaları

Kalsiyum Özellikleri Ve Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Kalsiyum Özellikleri Ve Faydaları

Kalsiyumun Önemi

Kalsiyum Hangi Besinlerde Bulunur?

Süt ve süt ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler, kuru meyveler, fındık, narenciye ve bazı balıklarda bulunur.

Kalsiyum Yararları

Kemik ve dişlerin oluşumunu ve sağlıklı kalmasını, kanın pıhtılaşmasını, kasların kasılmasını sağlar. Sinir iletişimlerini gerçekleştirir.

Kalsiyum Eksikliği

Büyüme geriliği, kemik yumuşaması, raşitizm.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 22 Eylül 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kalsiyum özellikleri kalsiyumun özellikleri kalsuyumda hangiyiyeceklerde magnezyum ve kalsuyum hangı yıyeceklerde var kalsyum özellikleri kalsuyumda yaşam Kalsuyum hangı yiyeceklerde bulunur kalsi̇yum özellikleriii kalsiyumun özellikleri ve faydaları hangi besinde kalsıyüm bulunur
 
 

Notlar ›

 
Kalsiyum karbonat: Kalsiyum karbonat, halk arasında kireç taşı olarak bilinen bir tür kimyasal bileşiktir. Bileşik formülü CaCO3 şeklindedir.
Kalsiyum hidroksit: Kalsiyum hidroksit, sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.
Kalsiyum fosfat: Kalsiyum fosfat, ortofosfatlar (PO43-), metafosfatlar veya pirofosfatlar (P2O74-) ve özellikle hidrojen veya hidroksit iyonlar ile beraber kalsiyum iyonları içeren bir mineral ailesine verilen isimdir.
Kalsiyum oksit: Kalsiyum oksit (CaO) ya da sönmemiş kireç geniş bir kullanım alanı bulunan bir çeşit kimyasal bileşiktir.
 

0 Yorum ›

 

Kalsiyum Özellikleri Ve Faydaları Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kalsiyum Özellikleri Ve Faydaları ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.