Soru & CevapKaplumbaga Nasil Cogalir

Kaplumbaga Nasil Cogalir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Kaplumbaga Nasil Cogalir ve Yumurta İle Cogalan Hayvanlar hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Hayvanların Döllenme Şekli, Yavruların Gelişimi Ve Bakımlarını Örnekler Misiniz? sorusunu soran ziyaretçimize cevap vermiş olmak umuduyla…

Kaplumbaga Nasil Cogalir

Hayvanların Döllenme Şekli, Yavruların Gelişimi Ve Bakımlarını Örnekler Misiniz?

Soru

En az yirmi hayvanın döllenme şekli, yavru gelişimi, yavru bakımını, yapar veya yapmaz diye yazabilirmisiniz. Lütfen.

Cevap

Ben yine de kısa bi özet geçeyim iyisi mi…

Kaplumbağa yumurta ile çoğalır. Yavru gelişimi yumurta içinde olur ( yani iç döllenme-dış gelişim). Yavru bakımı yoktur. Yumurtadan çıkan yavru kaplumbağalar kendi kendilerine büyürler. Başkalaşım geçirmezler. Başkalaşım geçiren hayvanlar: kurbağalar, kelebekler ve bazı sineklerdir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 25 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kaplumbağa nasıl çoğalır kaplumbağalarda döllenme kaplumbağa yumurta ile mi çoğalır kaplumbağalarda döllenme şekilleri kaplumbağa nasıl döllenir su kaplumbağası nasıl çoğalır yumurta çoğalan hayvanlar nasıl çoğalır sorular kaplumbağaların çoğalması ve resimleri kaplumbağanın yumurta ile çoğalması kaplunbağa çoğalma şekilleri
 
 

Notlar ›

 
Kaplumbağa: Kaplumbağa (ya da tosbağa) Testudines takımını oluşturan çok sert ve kemiksi bir kabuk içinde yaşayan, ağır yürüyüşlü, dört ayaklı, sürüngen bir hayvandır.
Kaplumbağalar da Uçar (film): Kaplumbağalar da Uçar (Farsça: لاک پشت ها هم پرواز می کنند Lakpoşt-ha hem pervaz mi-konend, Kürtçe: Kûsî jî dikarin bifirin, İngilizce: Turtles can fly)
Kaplumbağa Terbiyecisi: Kaplumbağa Terbiyecisi, Osman Hamdi Bey'in 1906 ve 1907 yıllarında iki farklı versiyonunu çizdiği tablosudur.
Kaplumbağa kenesi: Kaplumbağa kenesi (Hyalomma aegyptium), yaz kenesigiller (Ixodidae) familyasından Hyalomma cinsi kene türü.
Kaplumbağa Aşil'e Ne Dedi?: Kaplumbağa Aşil'e Ne Dedi? ("What the Tortoise Said to Achilles"), Lewis Carroll'un 1895 yılında felsefe dergisi Mind için yazdığı makaledir ve mantığın temellerini problematize eden kısa bir diyaloğu konu alır.
 

0 Yorum ›

 

Kaplumbaga Nasil Cogalir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kaplumbaga Nasil Cogalir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.