Soru & CevapKaradeniz Bolgesindeki Sehirler

Karadeniz Bolgesindeki Sehirler

Sponsorlu Bağlantılar

Karadeniz Bolgesindeki Sehirler ve Karadeniz Bolgesinin Sehirleri ile ilgili bu yazıda bir ziyaretçimizin sorduğu Karadeniz Bölgesi’nde Hangi Şehirler Vardır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.. Not denizinden…

Karadeniz Bolgesindeki Sehirler

Karadeniz Bölgesi’nde Hangi Şehirler Vardır?

Soru

Karadeniz bölgesinde olan şehirler hangileridir?

Cevap

İl merkezleri

  • Artvin, Amasya, Bartın, Bayburt, Bolu, Düzce,
  • Çorum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu,
  • Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak.
 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 26 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
7bolgenin genel alanlari halk oyunlari sehirleri karadeniz bolgasindeki sehirler karadeniz bölgesi rize karadeniz bölgesindeki şehirleri neylerle tanınır karadeniz halk oyunları resmi png karadeniz iklimindeki şehirler karadeniz şehirleri karadenizin bolgesinin iklimi soru şeklinde
 
 

Notlar ›

 
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Karadeniz Bölgesi: Karadeniz Bölgesi, ismini Karadeniz'den alan, Sakarya Ovası'nın doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanan Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir.
Karadeniz Ereğli: Karadeniz Ereğli, Zonguldak il sınırları içinde bulunan bir ilçedir. Türkiye’nin kuzeyinde, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır.
Karadeniz Teknik Üniversitesi: Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türkiye'nin Trabzon ilinde bulunan bir üniversitedir. 20 Mayıs 1955 tarihinde dönemin Başbakanı Adnan Menderes tarafından açılışı yapılan Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan, kuruluş tarihi itibarıyle İzmir Ege Üniversitesi ile birlikte Türkiye'nin 4. üniversitesidir.
 

0 Yorum ›

 

Karadeniz Bolgesindeki Sehirler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Karadeniz Bolgesindeki Sehirler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.