Kültür / SanatKaynak Kitap Nedir?

Kaynak Kitap Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kitap nedir ile ilgili bu sayfada bir yazı yazmıştık. Şimdi ise kaynak kitap nedir ile ilgili bir şeyler yazmak istiyorum.

Kaynak Kitap Nedir?

Kaynak Nedir?

Geçmişten kalan ve tarihi olaylar hakkında bilgi veren her türlü malzemeye kaynak (Belge) denir.

Kaynak Kitap Nedir?

Bilginin birinci elden yani yazarı tarafından tespit edilip, yazılmış kitaplara kaynak kitap denir. Kaynak kitaplara ihtiyacımız bir bilginin doğruluğunu araştırmak ve alıntı yaptığımzı kitabı referans gösterdiğimiz için kaynak göstermek gereklidir.

Kısa ve öz…

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 17 Nisan 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kaynak kitaplar nelerdir kaynak kitapları nelerdir kaynak kitap nedir kaynak kitap kaynak kitap sözlük anlamı kaynak kitaplar nelerdir örnekler kaynak kitaplar nedir kaynak kitap sözlük anlamı nedir kaynak kitap ne demek kaynak kitabı nedir
 
 

Notlar ›

 
Kaynak kodu: Kaynak kodu (İngilizce: source code), herhangi bir yazılımın işlenip makina diline çevrilmeden önce insanların okuyup üzerinde çalışabildiği programlama diliyle ya da Assemblyle yazılmış halinin bir IDEde açılabilen ya da derlenebilen çalışabilir kaynak kod dosyalarının tümü.
Kaynakça: Kaynakça, bibliyografya ya da bibliyografik künye, eser hazırlanırken başka eserlerden yararlanılınca, eserin sonunda belirtilmesidir.
Kaynak (imalat): Kaynak, malzemeleri birbiri ile birleştirmek için kullanılan bir imalat yöntemidir, genellikle metal veya termoplastik malzemeler üzerinde kullanılır.
Kaynaklar, Buca: Kaynaklar İzmir'in Buca ilçesinin doğusunda Nif Dağı eteklerine kurulmuş bir köydür.
Kitap-lık: Yapı Kredi Yayınları tarafından hazırlanan ve editörlüğünü Murat Yalçın'ın yaptığı aylık edebiyat dergisidir.
Kitap yakımı ve bilginlerin gömülmesi: Kitap yakımı ve bilginlerin gömülmesi (), Çin'de Qin Hânedanlığı döneminde M.Ö 213 - M.Ö 206 târihleri arasında yapılmış olan ve birkaç kitap tür hâriç bütün kitapların alenen yakılarak tahrîbiyle sonuçlanıp bugüne kadar unutulamayan, târihe çizgisini koymuş eski bir sansür uygulanmasıdır.
Kitap kulübü: Kitap kulubü, veya daha uzun olarak "kitap tartışma kulübü" veya "okuma kulübü" kişilerin düzenli aralıklarla buluşup, daha önce okudukları kitabıların hakkında düşüncelerini paylaştıkları, kitabın sevdikleri ve sevmedikleri bölümlerini, karakterleri tartıştıkları sosyal etkinliktir.
Kitap terimleri: abartma (padding)- İkincil kaynaklardan önemsiz bilgileri aynen alarak metni olduğundan önemli göstermeye çalışmak.
 

0 Yorum ›

 

Kaynak Kitap Nedir? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kaynak Kitap Nedir? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.