SağlıkKaplıcaKayseri Hacı Veli Kaplıcası

Kayseri Hacı Veli Kaplıcası

Sponsorlu Bağlantılar

Kayseri Hacı Veli Kaplıcası

Hacı Veli Kaplıcası Kayseri’ya 16 km Adana yolu üzerindedir.İçerisinde zengin minareller bulunan suyun sıcaklığı 36,5 C ‘ dir.Romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 25 Ağustos 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
hacı veli kaplıcaları kayseri kayseri hacıveli kaplıcaları hacı veli kaplıcaları kayseri hacı veli kaplıcaları kayseri bayram hacı kaplıcaları iletişim bilgileri kayseri hasanarpa köyü maden suyu kayseri hacıveli kayseri hacı veli kayseri hacı veli kaplıcarı kayseri hacı veli kaplıcası fiyatı
 
 

Notlar ›

 
Kayserispor: Kayserispor, 1966 yılında Kayseri'de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu'nda oynamaktadır. Süper Lig'de mücadele eden Kayserispor'un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Gürcü Şota Arveladze'dir.
Kayseri Erciyesspor: Kayseri Erciyesspor Kulübü 1932 yılında Kayseri'de kurulmuştur.Maçlarını 32,864 seyirci kapasiteli Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu'nda oynamaktadır.
Kayseri (il): Kayseri, İç Anadolu Bölgesi'nde bir ildir. Dünya'nın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri, klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir.
Kayseri Atatürk Stadyumu: Kayseri Atatürk Stadyumu , Kayseri'de 1956 yılında temelleri atılmış ve 1960 yılında hizmete açılmış olan stadyumdur.
Hac: Hac dinî sebeplerle, genellikle dinî önemi olan mekân ve yerlere yapılan ziyaret ve gezi. Hac aynı zamanda İslam dinindeki dinî bir ziyaret barındıran hac ibadetinin özel ismidir.
Hacı Bektaş-ı Veli: Hacı Bektâş-ı Velî (Farsça: حاجی بکتاش والی Hācī Bektāş-ı Vālī; 1209 - 1271), Horasan Nişabur doğumlu bir Türkmen olup asıl adı Seyid Muhammed bin Seyyid İbrahim Ata'dır.
Hacıbektaş: Hacıbektaş, Nevşehir İline bağlı bir ilçedir. Kapadokya'nın önemli merkezlerinden biridir. Doğuda Avanos, batıda Mucur, güneyde Gülşehir, kuzeyde Kozaklı ilçeleriyle çevrilidir.
Hacı Bayram-ı Veli: Hacı Bayram-ı Veli, (Ankara, 1352 - Ankara, 1429), Türk mutasavvıf ve şair. Safevî Tarikâtı büyüklerinden [http://tr.wikipedia.org/wiki/Safeviyye#Hoca_Al.C3.A2_ad-D.C3.AEn_Ali Hoca Alâ ad-Dîn Ali]Erdebilî’nin talebelerinden olan Şeyh Hâmid Hâmid’ûd-Dîn-i Veli'nin müridi ve Bayramîyye Tarikâtı'nın kurucusudur.
Hacı Arif Bey: Hacı Arif Bey (d. 1831, İstanbul - ö. 1885), 19. yüzyılın en önemli Klasik Türk Müziği bestekârlarından biri.
 

0 Yorum ›

 

Kayseri Hacı Veli Kaplıcası Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kayseri Hacı Veli Kaplıcası ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.