SağlıkGenel SağlıkSağlıklı YaşamKilo Kaybı Nedenleri

Kilo Kaybı Nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo Kaybı Nedenleri ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu not umarım işinize yarar.

Kilo Kaybı Nedenleri

Kilo Kaybının Nedenleri

Hazımsızlık: İki haftadan daha fazla bir süredir çürük kokan, sarımtrak bir ishal, karında kramplar, gaz, bitkinlik ve bilinç uyuşukluğu var. İnce bağırsağınızda hazımsızlıkla ilgili bir sorun söz konusu.

Kronik enfeksiyon: Kilo kaybediyorsunuz ve aynı zamanda geceleri terden sırılsıklam oluyorsunuz, tekrarlayan ateş, sürekli veya kanlı öksürük ve genel bir rahatsızlık hali var. Bunlar tüberküloz, bruselloz, AIDS (HIV enfeksiyonu bölümüne bakınız) veya başka ciddi kronik durumların belirtisi olabilir.

Diğer Nedenler
Şeker hastalığı, kuruntulu iştahsızlık, tümör, depresyon, stres.

Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?
Açıklanamayan kilo kaybı mutlaka tıbbi değerlendirme ve tavsiye gerektirir.

Önleme
Hazımsızlığı önlemek için, temelinde yatan neden tedavi edilmelidir. Bu nedenler arasında enfeksiyon, kardiyovasküler sorunlar, ilaçlar veya müshiller sayılabilir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 03 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kilo kaybının nedenleri enfeksiyon kilo kaybi yaparni kilo kaybı neden olur kilo kaybı nedenleri kilo kaybı ve nedenleri kronik ishal ve kilo kaybı askere çürük verirler mi lilo kaybının nedenleri
 
 

0 Yorum ›

 

Kilo Kaybı Nedenleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kilo Kaybı Nedenleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.