Kültür / SanatKitap Okumanın Faydaları

Kitap Okumanın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Kitap Okumanın Faydaları

İlk okul boyunca kitap okumak ve bunun faydalarından bahsedildi durdu. Tüm öğretmenlerimiz kitap okumak çok yararlıdır dediler. Hayatımızı nasıl etkileyeceğinden tabiri caiz ise nasıl bedavadan hayat tecrübesi edineceğimizden dem vurdular.  Kitap okumanın faydalarını kitap okumadan öğrenemeyiz. Her okuduğumuz kitap bize başka bir hayat sunar. Kültürümüz artar. Neyin nasıl olduğunu öğreniriz.

Örneğin bir aşk romanında başka şehirlerin hatta başka ülkelerin kültürlerini öğrenebiliriz. Bir polisiye kitapta bir polisin kişiliğini çözebiliriz. Kitaplar sadece zaman geçirmek veya uykumuz gelsin diye okuduğumuz şeyler değildir. Onları sevmek ve aynı kitabı tekrar tekrar okumak gerekir.

Peki nedir Kitap okumanın yararları?

Kitap Okumanın Faydaları

 1. Kitap Okuma Bir İlaçtır
 2. Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
 3. Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
 4. Kitap Okuma Stresi Azaltır
 5. Kitap Okuma Zihni Açar, Hantallıktan Kurtarır
 6. Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
 7. Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
 8. Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
 9. Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
 10. Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
 11. Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
 12. Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
 13. Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
 14. Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
 15. 0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
 16. Hayal gücümüzü geliştirir.
 17. Okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. İnsanı olgunlaştırır, erdemli kılar.

Bunların içinden dikkat çekmek istediğim bir kaç nokta var.

“Kitap okumak bir ilaçtır”

İnanın bana, kitap gerçek bir ilaç gibi işlev görür. Psikolojik olarak bahsetmiyorum. Başınız mı ağrıyor? Bir kitap açın okuyun yeni hayal dünyalarına girin baş ağrınız kalacak mı bakın…

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 17 Nisan 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kitap okumak kitap okumanın faydaları ile ilgili resim KİTAP OKUMA FAYDALARI polisiye roman okumanin faydaları polisiye kitap okumanın faydaları kitap okumanın faydaları ile ilgili resimler polisiye romanların faydaları kitap okumanın faydaları hakkında slogan kaynak kitaplarının faydaları nelerdir kaynak kitalarının faydaları
 
 

Notlar ›

 
Kitap-lık: Yapı Kredi Yayınları tarafından hazırlanan ve editörlüğünü Murat Yalçın'ın yaptığı aylık edebiyat dergisidir.
Kitap yakımı ve bilginlerin gömülmesi: Kitap yakımı ve bilginlerin gömülmesi (), Çin'de Qin Hânedanlığı döneminde M.Ö 213 - M.Ö 206 târihleri arasında yapılmış olan ve birkaç kitap tür hâriç bütün kitapların alenen yakılarak tahrîbiyle sonuçlanıp bugüne kadar unutulamayan, târihe çizgisini koymuş eski bir sansür uygulanmasıdır.
Kitap kulübü: Kitap kulubü, veya daha uzun olarak "kitap tartışma kulübü" veya "okuma kulübü" kişilerin düzenli aralıklarla buluşup, daha önce okudukları kitabıların hakkında düşüncelerini paylaştıkları, kitabın sevdikleri ve sevmedikleri bölümlerini, karakterleri tartıştıkları sosyal etkinliktir.
Kitap terimleri: abartma (padding)- İkincil kaynaklardan önemsiz bilgileri aynen alarak metni olduğundan önemli göstermeye çalışmak.
 

2 Yorum ›

 
 1. ömercan Kasım 30th, 2013 - Saat: 16:22:58

  çok güzeldi beylerrrrrrrrrrrr

 2. ömercan Kasım 30th, 2013 - Saat: 16:23:25

  vavvvv ben bunu yerimmmmmmmmmmmmmm

Kitap Okumanın Faydaları Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kitap Okumanın Faydaları ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.