Kültür / SanatBiyografilerKıvırcık Ali Kimdir Kıvırcık Ali Hayatı ve Biyografisi

Kıvırcık Ali Kimdir Kıvırcık Ali Hayatı ve Biyografisi

Sponsorlu Bağlantılar

Kıvırcık Ali kimdir, Kıvırcık Ali hayatı, Kıvırcık Ali biyografisi, Kıvırcık Ali kim, Kıvırcık Ali hakkında bilgiler Kıvırcık Ali ile ilgili bilgi vs..
Kıvırcık Ali Kimdir Kıvırcık Ali Hayatı ve Biyografisi

Kıvırcık Ali Hayatı

Ali Özütemiz ya da bilinen adıyla Kıvırcık Ali (d. 11 Ekim 1968, Tokat – ö. 11 Ocak 2011, İstanbul), Türk halk müziği sanatçısı. Aşık Ali adlı bir halk ozanının oğludur. Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli (eski adı Meğil) köyünde doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra okumadı. 1983 yılında İstanbul’a geldi ve saz yapım atölyesinde çalışmaya başladı. Bu sırada katıldığı bir ses yarışmasında aşıklama dalında birinci oldu. Bir yandan konfeksiyon atölyesinde çalışırken, solfej dersleri alarak ve düğünlerde saz çalarak müzikle ilgisini sürdürdü. 1992 yılında Aşık Nuri Yücel’in “Hapishane Ranzaları 2” isimli albümüne bağlamasıyla katılarak ilk profesyonel stüdyo çalışmasına başlamış oldu. 1994-1998 yılları arasında yaptığı albümler piyasaya sürülmedi fakat bu sürede başta Aşık Nuri Yücel olmak üzere bir çok sanatçının albümünde sanat yönetmenliği yaptı. 1995’te iki arkadaşı ile birlikte Grup Turnalar’ı kurdular ve ‘Türkülerden Türkülere Yol Eyledik’ ve ‘Türküler Kimliğimiz’ adlı iki albüm çıkarttılar. 1999’da ise ilk solo albümü ‘Gül tükendi ben tükendim’i hazırladı. Türkiye’de ve Almanya’da çok sayıda konser verdi, TV programlarına katıldı. Bestelerini birçok sanatçı seslendirdi. “Kıvırcık Ali” olarak bilinen sanatçı 11 Ocak 2011 tarihinde saat 05:30’da kendi aracıyla geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. İstanbul Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Not: Kıvırcık Ali hayatı için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Kıvırcık Ali kimdir kaynakları için aşağıya bakınız. Kıvırcık Ali ayrıntılı biyografisini aşağıdaki sitelerden araştırabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kıvırcık alinin ingilizce hayatı kıvırcık ali hayatı ingilizce kıvırcık ali nereli kıvırcık ali ingilizce hayatı kıvırçık alinin hayatı ingilizce kıvırcık ali kıvırcık alinin hayatı ing kıvırcık alinin hayatı detaylı kıvırcık alihayatı kıvırcık ali nin kısaca hayatı
 
 

Notlar ›

 
Kıvırcık Ali: Ali Özütemiz ya da bilinen adıyla Kıvırcık Ali (d. 11 Ekim 1968, Tokat - ö. 11 Ocak 2011, İstanbul), Türk halk müziği sanatçısı.
Kıvırcık Çalıdibi: Kıvırcık Çalıdibi, Rick Riordan'ın Percy Jackson ve Olimposlular serisi için yarattığı, kurgusal karakterden birisidir.
Kıvırcık Ali: Ali Özütemiz ya da bilinen adıyla Kıvırcık Ali (d. 11 Ekim 1968, Tokat - ö. 11 Ocak 2011, İstanbul), Türk halk müziği sanatçısı.
Kıvırcık Çalıdibi: Kıvırcık Çalıdibi, Rick Riordan'ın Percy Jackson ve Olimposlular serisi için yarattığı, kurgusal karakterden birisidir.
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.
 

0 Yorum ›

 

Kıvırcık Ali Kimdir Kıvırcık Ali Hayatı ve Biyografisi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kıvırcık Ali Kimdir Kıvırcık Ali Hayatı ve Biyografisi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.