Yemek TarifleriTatlı TarifleriKuru Incir Tatlisi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Kuru Incir Tatlisi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Kuru Incir Tatlisi Nasıl Yapılır

İşte size çok güzel bir tarif daha. Hemen not alın… Şimdiki tarifimizin adı Kuru Incir Tatlisi tarifi! Kuru Incir Tatlisi nasıl yapılır çok kolay öğreneceksiniz. İnanın bana zahmetlerinize değecektir. Şunu da belirtmek istiyorum ki Kuru Incir Tatlisi malzemelerine tam olarak uymanız gerekiyor. Daha sonra tarif kısmındaki kurallara tamamen uyarak hazırlayın. Ve işte size ziyafet… Afiyet olsun…

Kuru Incir Tatlisi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Kuru Incir Tatlisi Malzemeleri

  • 2 su bardağı kuru incir
  • 1 su bardağı ceviz
  • 4 su bardağı pekmez
  • 2 su bardağı su
  • süslemek için yeşil fıstık

Kuru Incir Tatlisi Tarifi

  • Kuru incirleri ılık suda yıkayıp, süzdürelim.Diğer tarafta bir tencereye pekmez ve suyu koyup, orta ateşte ara sıra karıştırarak kaynatalım. Kaynamaya başlayınca ortadan ikiye böldüğümüz incirleri tencereye ekleyelim. 15-20 dk pişirip altını kapatalım. Soğuyunca içine bütün yada dövülmüş ceviziçi koyalım. Servis yaparken yeşil fıstıkla süsleyebiliriz. Arzuya göre kaymakta konulabilir. Biz ağır olmasın diye koymadık
  • Afiyet Olsun

Arama Kelimeleri: Kuru Incir Tatlisi tarifi, kuru ıncir tatlisi nasıl yapılır, kuru ıncir tatlisi hazırlanışı, kuru ıncir tatlisi yapılışı, yapma ve resimli tarif hazırlama…

Not: Kuru Incir Tatlisi nasıl yapılır için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Kuru Incir Tatlisi tarifi ve diğer tarifler için yemek tarifleri kategorimizi incelemenizi öneririz. Daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki sitelerden bulabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 14 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
kuru incir tatlısı nasıl yapılır incir aşı tatlısı nasıl yapılır pekmezli incir tatlısı yapılışı pekmezli incir tatlısı tarifleri pekmezli incir tatlısı tarifi kuru incir tatlısı yapılışı kuru incir tatlısı ıncırtatlısı nasıl yapılır incir tatlısı nasıl yapılır? yandex tatlısı nasıl yapılır
 
 

Notlar ›

 
İncir: İncir (Ficus carica), anavatanı doğu Akdeniz ve güneybatı Asya (Türkiye'den Afganistan'a kadar) olan, ağaç ya da ağaççık nitelikli bir bitki türü ve bu türün meyvesidir.
İncirliova: İncirliova, Ege Bölgesi'nde bulunan, Aydın ilinin bir ilçesidir.
İncirlik Hava Üssü: İncirlik Hava Üssü, yönetimi ve denetimi TSK'da olan, NATO'nun önemli bölgesel bir depo üssüdür. Aynı addaki semtiyle birlikte Adana Metropoliten alanı içinde,kentin doğu yakasında kalan üs , Akdeniz'e 56 km uzaklıktadır.
İncir kuşu: İncir kuşu, ötücü kuşlar takımından, kuyruksallayangiller familyasına ait orta ve uzun kuyruklu kuş türlerini kapsayan bir cinsdir.
İncir Çekirdeği: İncir Çekirdeği, çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen, yönetmenliğini Selda Çiçek'in yaptığı uzun sinema filmi.
Nasıl Delirdim? (albüm): Nasıl Delirdim?, Hande Yenerin beşinci stüdyo albümüdür. 15 Mayıs 2007'de Erol Köse Exclusive etiketiyle yayınlanmıştır.
Nasıl İsyan Etmem: Nasıl İsyan Etmem, yönetmenliğini Temel Gürsu'nun, senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı, 1982 tarihli Türk filmi.
 

0 Yorum ›

 

Kuru Incir Tatlisi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Kuru Incir Tatlisi Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.