Soru & CevapLokosit Yuksekligi

Lokosit Yuksekligi

Sponsorlu Bağlantılar

Lokosit Yuksekligi ve Wbc Nedir ile ilgili bu yazıda bir ziyaretçimizin sorduğu Wbc Değerine Göre Kanser Olma Oranı Nedir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.. Not denizinden…

Lokosit Yuksekligi

Wbc Değerine Göre Kanser Olma Oranı Nedir?

Soru

Wbc si 3.5 olan birinin kanser olma oranı nedir ve hastalık açısından riski warmıdır

Cevap

WBC (White Blood Cells-Leukocytes): Vücudun savunma ve bağışıklık hücrelerinin yani lökositlerin toplamını gösterir. Enfeksiyon hastalığı veya lupus gibi kronik iltihabi hastalıklarda yükselir. Ayrıca lösemi’de yükselir.
Çok düşükse lökosit yapımını bozan ciddi bir hastalık vardır. Örneğin bazı kanserlerde, kemik iliği hastalarında, AIDS’te lökosit miktarı (WBC) düşüktür.
* PNL: (Nötrofiller) Örneğin bakteryel enfeksiyonlarda artar.
* Lymphocytes: (Lenfositler) Viral enfeksiyonlarda ve bazı kronik hastalıklarda artar. AIDS’te düşer.
* Eosinophils: (Eozinofiller). Allerjide ve parazitik hastalıklarda yükselir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
wbc yüksekliği hakkındaki tüm sorular lokosit yuksekligi wbc yuksekligi nedir wbc düşüklüğü kanser wbc düşüklüğü nasıl yükseltilir wbc nasıl yükseltilir wbc yüksekliği lösemi wbc lökosit nedir lokosit aids wbc yüksekliği
 
 

Notlar ›

 
Akyuvar: Akyuvarlar olarak da adlandırılan beyaz kan hücresi, kemik iliğinde üretilir. Vücudu bulaşıcı hastalıklara ve yabancı maddelere karşı koruyan akyuvarlar, bağışıklık dizgesinin önemli bir bölümünü oluştururlar.
Lökopeni: kısacası kanda bulunan lökosit sayısının azalması durumudur
 

0 Yorum ›

 

Lokosit Yuksekligi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Lokosit Yuksekligi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.