SağlıkMaden Suyu Ve Soda

Maden Suyu Ve Soda

Sponsorlu Bağlantılar

Maden Suyu Ve Soda

Maden Suyu Ve Soda Hakkında Genel Bilgiler

Maden Suyu Nedir?

Maden suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen “doğaldır”.

Soda Nedir?

Soda ise, içilebilir özellikteki suya yapay mineraller ve karbondioksit gazı eklenerek elde edilen ve tamamen “yapay” olan bir içecektir.

Maden Suyu Ve Soda Arasındaki Fark Nedir?

Yapay minerallerin vücuda katkıları sınırlıdır. Her ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir, ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi yoktur. Oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur. Dolayısıyla aradaki fark şu şekilde yorumlanabilir: Maden suyu bir ihtiyaç, soda ise bir tercihtir! Süt ile maden suyu karşılaştırıldığında her iki besinin de vücuda yararlı olan mineralleri benzer derecede içerdiği bilimsel olarak ortaya konmuştur.

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 22 Eylül 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
böğert maden suyu mineraller nedir su ve mineraller nedir maden suyu sodası maden suyu ve sodası maden suyuyla soda arasındaki fark mineralller su soda müshil nedir soda ile maden suyu arasındaki fark nedir
 
 

Notlar ›

 
Madencilik: Madencilik, yer altındaki madenlerin araştırılması, çıkarılması ve işletilmesiyle ilgili teknik ve yöntemlerin bütünüdür.
Maden, Elâzığ: Maden ilçesinin, bilinen tarihi kaynaklara göre MÖ 2000 yıllarına kadar uzanır. Bölgeye Milatan önce 1450 yıllarında Mitanni Krallığı, Milatan önce 30, Milatan sonra 180 yıllarında Roma İmparatorluğu, M.S.
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü: Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), 14 Haziran 1935'te 2804 sayılı özel kanunla kurulmuş, tüzel kişiliği olan, özel hukuk hükümlerine tabi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı kamu iktisadi teşebbüsüdür.
Maden mühendisliği: Maden Mühendisliği, madenlerin bulunması, çıkarılması ve zenginleştirilmesi konularında eğitim ve araştırma yapan mühendislik dalıdır.
 

0 Yorum ›

 

Maden Suyu Ve Soda Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Maden Suyu Ve Soda ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.