Soru & CevapMarmara Ekonomik Faaliyetler

Marmara Ekonomik Faaliyetler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Marmara Bölgesi’nin Ekonomik Faaliyetleri Nelerdir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Marmara Ekonomik Faaliyetler ve Marmara Ekonomik Faaliyetleri hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Marmara Ekonomik Faaliyetler

Marmara Bölgesi’nin Ekonomik Faaliyetleri Nelerdir?

Soru

Marmara bölgesindeki ekonomik faaliyetler

Cevap

Sorduğunuz soru;
" Marmara Bölgesinin Gelir Kaynakları" konusu ile eş anlamlı diye düşünüyorum.

Lütfen linke tıklayın:

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 21 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ekonomik faaliyetler marmara bölgesinin ekonomik faaliyetleri nelerdir marmara bölgesindeki ekonomik faaliyetler nelerdir marmara bölgesi tarım ürünleri EGE BÖLGESİ EKONOMİK FAALİYETLER HARİTASI marmara bölgesi ekonomik faaliyetleri nelerdir marmara bölgesinin ekonomik faaliyetleri nelerdir kısaca marmara bölgesinin ekonomik faaliyetleri kısaca marmara bölgesinin ekonomik faaliyetleri marmara bölgesi ekonomisi
 
 

Notlar ›

 
Marmara iklimi: Marmara iklimi, Marmara Bölgesi'nin kuzey Ege'yi de içine alacak şekilde güney kesiminde görülür. Genel olarak Balıkesir, Bursa, Çanakkale,Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ (kısmen) ve Yalova şehirlerinde etkilidir.
Marmara Bölgesi: Marmara Bölgesi, Türkiye'nin coğrafi bir bölgesi.
Marmara Üniversitesi: Marmara Üniversitesi, uzun zamana dayanan mazisi, 2.800 civarında öğretim elemanı ve 65.000'i geçen öğrenci sayısıyla, İstanbul’da yer alan Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biridir. İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, Mühendislik, Teknik Eğitim, İletişim, Hukuk, Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri’ni bünyesinde toplayan Marmara Üniversitesi, bu özelliğiyle Türkiye’nin tek "çok dilli" üniversitesidir.
Marmara Denizi: Marmara Denizi, Karadeniz'i Ege Denizi ve Akdeniz'e bağlayan bir iç denizdir. Karadeniz'e İstanbul Boğazı, Ege Denizi'ne Çanakkale Boğazı ile bağlanır.
Ekonomi: Ekonomi, üretim, ticaret, dağıtım ve tüketimden oluşan insan aktivitesidir. Ekonomi belli bir bölge içindeki ekonomik sistemden oluşur.
Ekonomik İşbirliği Örgütü: |-
Ekonomik liberalizm: Ekonomik liberalizm, liberalizmin temellerini atan ilk düşünürlerin, bireylerin mülkiyet hakkı ve devletten bağımsız ekonomik özgürlük kavramlarına dikkat çekmesi üzerine oluşmuş siyasi ideloji.
OECD: Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü bazen de İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (İngilizce: Organisation for Economic Co-operation and Development -OECD, Fransızca: Organisation de coopération et de développement économiques), uluslararası bir ekonomi örgütüdür.
Ekonomik büyüme: Ekonomik büyüme, bir ekonomide zaman içinde mal ve hizmet üretimi miktarında artış olmasıdır ve para yaratımında artış olmasına bağlıdır.
 

0 Yorum ›

 

Marmara Ekonomik Faaliyetler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Marmara Ekonomik Faaliyetler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.