Soru & CevapMatematik Tablo Nedir

Matematik Tablo Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Matematik Tablo Nedir ve Matematikte Tablo Nedir ile ilgili bu yazıda bir ziyaretçimizin sorduğu Matematikte Tablo Ve Grafik Nedir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.. Not denizinden…

Daha Önceki paylaşımlarımızda sizlere grafik nedir,Matematiğin önemi ve matematik alanında çalışmalar yapan bilim adamlarının hayatları ve. … Matematikte tablo ve grafik nedir?

Matematik Tablo Nedir

Matematikte Tablo Ve Grafik Nedir?

Soru

Matematikte tablo ve grafik ne demektir cok lazımm performans ödevim

Cevap

GRAFİK NEDİR?

İstatistik bilim dalında çeşitli yöntemlerle elde edilen sonuçların çizgi ve şekillerle ifade edilmesine grafik denir.

. ÇİZGİ GRAFİĞİ
Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerin çizgi ile ifade edilerek gösterilmesine çizgi grafiği denir.

Çok yönlü kullanma imkanı olduğu için en çok kullanılan grafiktir. Hastanelerde, hastaların günlük vücut sıcaklıkları genellikle bu tür grafiklerle gösterilir. Bir dikey, bir yatay çizgi çizilir ve bunlar eşit aralıklarla bölünür.

3. SÜTUN GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin sütun şeklindeki grafik ile gösterilmesine sütun grafiği denir.

Bu tip grafikte gösterilmek istenen değerler sütun veya çubuklarla ifade edilir. Çizgi grafiğinde olduğu gibi dikey ve yatay çizgiler çizilir ve eşit aralıklarla bölünür. Karşılaştırılacak değerler bu aralıklar üzerinde işaretlenir. Aynı genişlikte sütunlar bu işaretlere kadar uzatılır.

4. DAİRE GRAFİĞİ
Toplanan bilgilerin amaca uygun, çizilen dairenin dilimlere ayrılarak gösterilmesine daire grafiği denir.

Bir bütünün ayrılan çeşitli parçalarını ifade etmek için daire grafiği kullanılır. Çizilen bir daire üzerinde amaca uygun biçimde verileri yüzdelerine göre çeşitli parçalara bölünerek, daire grafiği yapılır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Eylül 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
matematikte tablo nedir matematikte tablo ne demek tablo nedir matematik matematik tablo nedir tablo nedir matematiksel tablo nasıl çizilir matematik matematikte tablolar nerelerde kullanılır matematikte tablo nerelerde kullanılır grafik ve tablo nerelerde kullanılır matematiksel tablo nedir
 
 

Notlar ›

 
Matematikçi: Matematikçi, matematikle uğraşan ve matematik konusunda uzman olan kişilere denir. Matematikçiler, başta bilimsel araştırmalarda olmak üzere, iktisat, pazarlama ve sigorta ile ilgili alanlarda, okullarda ve üniversitelerde, meteoroloji, lojistik ve görüntü işleme mesleklerinde ve özellikle bilişim teknolojisi alanında çalışmaktadırlar.
Matematiksel mantık: Çağdaş mantığın ve çağdaş felsefenin kurucusu Alman mantıkçısı Gottlob Frege, "Matematik mantığın uygulama alanıdır." görüşünden hareketle matematiğin, mantığın aksiyomatik sistemi üzerine kurulabileceğini düşünmüştür.
Matematiksel analiz: Matematiksel analiz, hesaplamanın esas olduğu matematiğin en önemli kolu. Limit kavramı üzerine kurulmuştur.
Matematik felsefesi: Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır.
Tabloid: Tabloid, gazete endüstrisinde kullanılan 430 mm × 280 mm ebatlarında küçük bir gazete formatıdır. Daha çok sansasyonel ve magazin haberleri veren gazeteler tarafından tercih edilen bu basım ebatı, Birleşik Krallık'ta popülerliğini sürdürmektedir.
Hesap tablosu: Hesap tablosu, tablolama programı veya hesap çizelgesi, (İngilizce: spreadsheet), özel bir tür program kategorisi olup, iş dünyası tarafından olağanüstü yaygın bir şekilde kullanılır.
 

0 Yorum ›

 

Matematik Tablo Nedir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Matematik Tablo Nedir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.