SağlıkGenel SağlıkSağlıklı YaşamNabız Atışı

Nabız Atışı

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Nabız Atışı ve Nabız Nasil Ölçülür hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Nabız Nasil Ölçülür – Nabız Atışı, Nabzın Boyundan Ölçülmesi ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Nabız Atışı

Nabız Nasil Ölçülür – Nabız Atışı, Nabzın Boyundan Ölçülmesi

Nabız Nasil Ölçülür – Nabız Atışı, Nabzın boyundan ölçülmesi

Nabız nasıl ölçülür?

Nabız Nedir
Kalbin doğru atıp atmadığını his*setmek ve atışlarını ölçebilmek için k[şinin nabzını yakalamak ve saniyeleri gösteren bir saate bakmak yeterlidir. Nabız, doktor için önemli bir göstergedir. İşte nabız ölçme*nin iki yöntemi. Çalışın!

Nabız Atışı, Nabzın boyundan ölçülmesi
Nabız Yüksekliği ve Düşüklüğü
Elin ortadaki üç büyük parmağını yatay olarak boyun kenarına, boyun damarını ezmeden bastırın. Atışları hissederek, dakikadaki atışı sayabilirsiniz.

Nabzın bilekten ölçülmesi

Nabzını ölçtüğünüz kişinin başparmağı hizasındaki oluğa, elinizin ortadaki üç büyük parmağını bastırın. Kolaylıkla hissedeceğiniz nabız atışlarını sayabilir*siniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 02 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
nabiz nasil durdurulur nabız atışı boyunda nabız damarı namız atışı şah damardan nabız nasil ölçülür
 
 

1 Yorum ›

 
  1. yıldız Temmuz 30th, 2014 - Saat: 20:06:10

    çok sinirlenmiştim o an sol elim titremeye başladı sol kolum nabzım çok attı çok korkkum niye öyle oldum beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

Nabız Atışı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Nabız Atışı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.