Soru & CevapNesne Grafigi

Nesne Grafigi

Sponsorlu Bağlantılar

Nesne Grafigi ve Nesne Grafigi Nedir ile ilgili bu yazıda bir ziyaretçimizin sorduğu Şekil Grafiği Ve Nesne Grafiği Nedir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.. Not denizinden…

Nesne Grafigi

Şekil Grafiği Ve Nesne Grafiği Nedir?

Soru

Ya şekil grafiğine nesne grafiği ne

Cevap

Nokta ve Şekil Grafikleri (Point and Figure Charts)
Bu grafik türü arz ve talep arasındaki değişimi en iyi yansıtan grafiktir. “0” grafikteki düşüşleri, “ X” işaretleri ise yükselişleri göstermekte ve hisse senedinin fiyatı önemli ölçüde değiştikçe bir sonraki kolon kullanılmaktadır. Örneğin, hisse senedinin fiyatı arttıkça yukarı doğru çarpılar konulmakta, ancak fiyat düşüşe geçtiği anda bir sonraki kolon kullanılmaya başlanmakta ve ilk konan sıfır, en son konan “ X” işaretinin bir altından başlatılmaktadır. Bu grafik türünde zaman ve işlem miktarı gösterilmez. Bunun sebebi bir kolonun birden çok gün veya ayı gösterebilmesidir (çünkü grafikte “0” ve “ X” lar zaman veya işlem miktarına göre değil hisse senedinin fiyatındaki düşüş ve yükselişlere göre çizilmektedir). Zaman ve işlem miktarı gösterilemediği halde bu grafik türü arz ve talep değişimini çok net bir şekilde yansıttığından teknik analizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Nokta ve şekil grafiklerinde çoğunlukla matematiksel skala kullanılır. Skaladaki bölünme, hisse senedinin fiyat basamağına ve isteğe göre ayarlanarak kısa, orta veya uzun vadeli hareketler gözlenebilmekte; bu skala, hisselerin borsada işlem gören fiyat aralıklarına göre hazırlanırsa, fiyattaki her değişim grafiğe yansımaktadır. Arz ve talep arasındaki değişimin bu kadar yakın takip edilmesi, fiyatın gerçek yönü hakkında yanıltıcı olabilmektedir. Bu grafiğin izlenmesiyle gözlenen durumların bazı genel özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • X’ nın, önceki iki tepenin üzerine çıkması kuvvetli bir al sinyalidir.

0’ ın, önceki iki dipin altına inmesı kuvvetli bir sat sinyalidir. İkili ve üçlü dip ve tepe noktaları da dönüş için bilgi verirler. Dip noktaların her kolonda daha yüksekte kalması yükselişi, tepe noktaların her kolonda daha aşağıya inmesi düşüşü ifade eder. Fiyat formasyonları ve onların kırılışı nokta ve şekil grafiklerinde diğer grafik türlerine nazaran daha açık olarak gözlenebilmektedir. Aşağıda bir nokta ve şekil grafiği örneği görülmektedir. Bu grafikte yeşil renk çıkışı ifade ederken; kırmızı yaşanan düşüş eğilimini temsil etmektedir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 20 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
nesne grafigi nesne grafiği kullanım alanları şekil grafiği nesne ve şekil grafiği nesne grafiği ile görseller kilo grafiği şekil grafiği nedir nesne görseller nesne grafiği oluşturma nesne grafiği oluşturma taşıt grafiği
 
 

Notlar ›

 
Nesne Yönelimli Programlama: Nesne yönelimli programlama (NYP), (İngilizce:Object Oriented Programming) özetle bir bilgisayar programlama yaklaşımıdır.
Nesnel: Nesnel; öznel, kişiye özgü olmayan, tamamen kanıtlanabilir yargılardır. Hiçbir zaman nesnel yargılara kişi kendi düşüncesini katmaz.
Nesne (programlama): Programlama dizisinde nesne-yöneli programlamada, nesne, basit yapılı blok programları olarak kullanılan, işletim zamanı verilerinin saklanması için oluşturulmuş özel birimidir.
Nesne tabanlı programlama dili: Nesne tabanlı programlama dili, nesne kullanımını destekleyen ve sarma ilkesine uyan programlama dillerini tanımlar.
 

1 Yorum ›

 
  1. adriana Ocak 5th, 2013 - Saat: 10:54:32

    bu ne kardeşim ya güzel göremediklerinizi tıklayıp yakından gör diyor tıklıyoruz
    daha küçük gösteriyor

Nesne Grafigi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Nesne Grafigi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.