SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıNormal Gebelikte Hcg Değerleri

Normal Gebelikte Hcg Değerleri

Sponsorlu Bağlantılar

Normal Gebelikte Hcg Değerleri Kaçtır? ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Normal Gebelikte Hcg Değerleri ve Normal Gebelikte Hcg Değerleri Kaçtır hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Normal Gebelikte Hcg Değerleri

Normal Gebelikte Hcg Değerleri Kaçtır?

Normal gebelikte hCG düzeyleri nasıldır?
Döllenmeyi takip eden 8-9. günde hCG salınmaya başlar. Bu dönemden sonra kandaki düzeyi giderek artar. hCG’nin kan düzeyinin iki katına çıkması için geçen süre "ikiye katlanma süresi" (doubling time) olarak adlandırılır. Bu süre erken hamilelikte 2-3 gün iken daha ileri dönemlerde artış yavaşlar ve süre 4 güne kadar uzayabilir.

Normal Gebelikte Hcg DeğerlerihCG düzeyinin hamilelik haftasına göre değişimi

Normal bir gebeliğin çok erken dönemlerinde kandaki beta-hCG değerlerinin alt ve üst sınırları yaklaşık şu şekildedir:

Normal Gebelikte Hcg Değerleri

Yine normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Normal Gebelikte Hcg Değerleri

Görüldüğü gibi normal bir gebelikte kandaki beta hCG düzeyleri çok değişken olabilmektedir. Normalin alt ve üst sınırları arasındaki büyük farklar doğal olarak kabul edilir. Bu nedenle sadece kan beta-hCG düzeyine bakılarak gebelik haftası konusunda sağlıklı bir tahminde bulunulamaz. Yine benzer şekilde tek bir ölçümün sağlayacağı yararlar da sınırlıdır. Ancak yapılan seri ölçümler ile gebeliğin sağlıklı olup olmadığı konusunda fikir edinilebilir.Sitede yer alan bilgiler "Bu yazı Dr. Alper Mumcu’dan (www.mumcu.com) alınmıştır"

linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
beta hcg 1600 kaç haftalık 17 günde hcg değeri 649 normalmi hamileligin haftasına aöre hcg degerikaçtır GEBELİKTE HCG İKİYE KATLAMA SURESI gebelikte hcg değerleri gebelikte beta hcg değerleri kaç olmalı gebelik değerleri kaçtır fetüsün ense kalınlığı nasıl gösterilir beta hcg ikiye katlanma beta hcg değerleri1600 kaç hafta gebelik
 
 

Notlar ›

 
Normal dağılım: Normal dağılım, aynı zamanda Gauss tipi dağılım olarak isimlendirilen birçok alanda pratik uygulaması olan çok önemli birsürekli olasılık dağılım ailesinden biridir.
Normallik sınamaları: İstatistik biliminde normallik sınamaları bir seri parametrik olmayan istatistik sınamalar çeşitidir. Normallik sınamalarının amacı verilmiş bir veri dizisinin normal dağılıma uygunluk iyiliğinin incelenmesidir.
Normal Again: Normal Again , Buffy the Vampire Slayer'ın 6. sezonunun on yedinci bölümüdür.
Romatoid artrit: Romatoid artrit (RA) geleneksel biçimde, bağışıklık sisteminin eklemlere saldırmasına yol açan kronik, enflamatuvar bir otoimmün bozukluk olarak tanımlanmıştır.
Normalizasyon: Normalizasyon (Ayrıştırma), veritabanlarında çok fazla sütun ve satırdan oluşan bir tabloyu tekrarlardan arındırmak için daha az satır ve sütun içeren alt kümelerine ayrıştırma işlemidir.
Gebelik: Gebelik veya hamilelik, erkekten gelen sperm ile kadının yumurtalıklarından atılmış olan yumurtanın döllenmesinden doğuma kadar geçen 40 haftalık (280 gün) döneme verilen isimdir.
Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler: Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler, gebe bir kadının hamileliği esnasında vücudunda ve metabolizmasında meydana gelen embriyonun veya fetüsün gelişimi için gerekli olan normal adaptasyon mekanizmalarıdır.
 

0 Yorum ›

 

Normal Gebelikte Hcg Değerleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Normal Gebelikte Hcg Değerleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.