SağlıkGenel SağlıkÖfke İle İlgili Haberler

Öfke İle İlgili Haberler

Sponsorlu Bağlantılar

Öfke İle İlgili Haberler ve Öfke İle İlgili Kıssalar ile ilgili bu yazıda Öfkeyle Kalkan Zararla Oturuyor hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not kurdundan…


Öfkeyle Kalkan Zararla Oturuyor

Öfke İle İlgili Haberler

‘Öfkeye kalkan, zararla oturur’

SAMSUN (İHA) – Rehberlik ve Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanı Ruken Aydıner, hangi bir olayla karşılaşıldığında insanlara tepki vermeden 15 saniye düşünülmesi ve yapılacak davranışın sonucu hesap edilerek ona göre davranılması gerektiğini belirterek, "Öfkeyle kalkan, zararla oturur" sözüne dikkat çekti.

Canik Belediyesi tarafından 29 Fatih Parkı’nda yapılan ve ev hanımlarının yoğun ilgi gösterdiği eğitim seminerinde öfkeyi yenme yollarını anlatan Psikolojik Danışman Ruken Aydıner, öfkenin 7’den 77’ye herkeste olan normal bir duygu olduğunu vurguladı. Yetişkinlerin öfkelerini başkalarını kırarak, çocukların ise ağlayarak yatıştırdığını anlatan Aydıner, öfkenin insanlarda çeşitli şekillerde ortaya çıkabileceğini ifade ederek, "Genelde insanların haksızlığa uğradıklarında ortaya çıkan öfkede çocuklar,
ağlarlar veya bir yerlere tekme atarak giderirler. Yetişkinler ise öfkelerini diğer kişileri incitmek için verilmiş bir onay olarak görürler. Oysa ki insanlar öfkelendiklerinde kendileri ile belli saatlerde baş başa kalıp, kendilerini dinlendirmeliler. Yapılan bu davranış insanların öfkesinin geçmesine vesile olacağı gibi, ev hanımı veya herhangi bir işte çalışan kişinin verimini de artırıyor" dedi.

"Öfkeye kalkan, zararla oturur" sözünü hatırlatan Aydıner, "Her nerede olunursa olunsun her hangi bir olayla karşılaşıldığında insanlara tepki vermeden 15 saniye düşünülmeli, yapılacak davranışın sonucu hesap edilerek, ona göre hareket edilmeli" şeklinde konuştu.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 08 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
öfkeli insanlar ile ilgili haberler öfke ile ilgili haberler öfkeli insanlarla ilgili haberler öfke ile ilgili haber öfkeli insan ile ilgili haberler öfkeyle ilgili haberler öfkeli insanla ilgili haberler öfkeli insan haberleri öfkeyle ilgili çok kısa haberler öfke hakkında haberler
 
 

Notlar ›

 
Kızgınlık: Kızgınlık ya da Öfke insanların veya hayvanların algıladıkları bir tehdit veya hakaret karşısında sergiledikleri düşmanlık duygusudur.
Öfke Savaşı: Öfke Savaşı (İngilizce: The War of Wrath), Beleriand savaşları'nın altıncısı ve sonuncusudur.
Öfkenin Yumruğu: Fist of Fury (Türkçe: Öfkenin Yumruğu), Bruce Lee'nin başrol oynadığı bu filmde öldürülen hocasının intikamını almak için rakip dövüş okuluna (Japon karate kursu) sızar.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
 

0 Yorum ›

 

Öfke İle İlgili Haberler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Öfke İle İlgili Haberler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.