SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıÖlü Doğum Sebepleri Nelerdir

Ölü Doğum Sebepleri Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalenin Ölü Doğum Sebepleri Nelerdir ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Gebelik 40 haftadır; eğer bebek 20. haftadan sonra anne karnında ölürse ölü olarak doğurtulmak zorunda kalınır. Bebek saatler, bazen de haftalarca anne karnında ölü kaldıktan sonra farkedilir. Bütün doğumların %1’i civarında görülen bu durumun büyük bir çoğunluğunda sebep bulunamaz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında tekrar ölü doğum yapma şansı ortalama %3’e çıkmaktadır. Eğer sebep annenin kronik bir hastalığı veya genetik bir bozukluk ise, şans artmaktadır.
Sigara ve aşırı alkol ölü doğum riskini arttırmakla birlikte, bulunabilen 3 ana sebep şunlardır:

• Plasenta veya kordonla ilgili sorunlar.
• Annede yüksek tansiyon, gebelik zehirlenmesi, kontrol altına alınmamış şeker hastalığı, lupus, kalp veya tiroid hastalığı, bazı viral ve bakteriel enfeksiyonların bulunması.
• Bebeğin yapısal kusurları. Yapılan otopsilerde bebeklerin dörtte birinde bir veya birkaç yapısal anormallik bulunmuştur.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 21 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
8 haftalık anne karnında bebek ölürse nasıl anlaşılır anne karnında 20 haftalık bebeklerin ölüm sebepleri nelerdir anne karnındaki 5aylık bebek ölürse nasıl anlaşılır
 
 

Notlar ›

 
Ölüm Yiyen: Ölüm Yiyen veya Rosier, J.K. Rowling tarafından yazılmış olan Harry Potter serisinde Karanlık Taraf'ın (Karanlık Lord'un) hizmetkarlarına verilen genel isimdir.
Ölüm: Ölüm, bir canlı varlığın (insan, hayvan, mantar, bitki ve mikroskobik canlının) hayati faaliyetlerinin kesin olarak sona ermesidir.
Olur: Olur, Erzurum'a bağlı ilçe. Karadeniz Bölgesi'nde bulunmaktadır. Erzurum'un kuzeyinde yer alan ilçe Ardahan ile Artvin'e sınır komşusudur.
Ölüm Tarlaları: Ölüm Tarlaları, The Killing Fields veya Killing Field şu anlamlara gelebilir:
Doğum Günü Dört Temmuz: Doğum Günü Dört Temmuz, aynı adlı Ron Kovic romanından uyarlanan 1989 yapımı film. Oliver Stone filmin senaryosuna yardım etmiş, aynı zamanda filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir.
Doğum kontrolü: Doğum kontrolü, geçici veya kalıcı olarak hamileliği engellemek ya da hamile kalma olasılığını azaltmak amacıyla çeşitli yöntemlerin, araç-gereçlerin ya da ilaçların kullanılmasıdır.
Doğumgünü Partisi: Doğumgünü Partisi veya özgün İngilizce adıyla The Birthday Party, Nobel ödüllü yazar, Harold Pinter'ın yazdığı tiyatro oyunudur.
Doğum günü: Doğum günü (ya da Yaş günü), miladi veya herhangi bir başka takvime göre, bir insanın doğduğu gün ve ayda, her yıl tekrarlanan güne verilen addır.
 

0 Yorum ›

 

Ölü Doğum Sebepleri Nelerdir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ölü Doğum Sebepleri Nelerdir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.