SağlıkGenel SağlıkOmega 3 Nelerde Bulunur

Omega 3 Nelerde Bulunur

Sponsorlu Bağlantılar

Omega 3 Nelerde Bulunur ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu not umarım işinize yarar.

Omega 3 Nelerde Bulunur

Omega 3 Kaynakları

Balık yağı, ketentohumu, semizotu, ceviz, fındık, badem, yeşil yapraklı sebzeler omega 3 içeren besinler dir.

Tatlısu balıklarından Alabalıkgiller familyasına ait balıklarda, deniz balıklarından ise Uskumrugiller familyasında bol miktarda yer alır.

Sardunya, ringa balığı ,uskumru ve somon omega 3 bulunan balıklara örnek olarak gösterilebilir.

Omega 3 zararları var mıdır? Omega 3 ün kan sulandırıcı etkisi olduğundan dolayı kan sulandırıcı ilaç kullananların dikkatli olması gerekir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 20 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
omega 3 nelerde var omega 6 nelerde var
 
 

Notlar ›

 
Omega-3 yağ asitleri: Omega-3 yağ asitleri (ω−3 yağ asitleri), n-3 pozisyonunda (omega-3) çift bağ içeren doymamış yağ asitleri.
Omega Pharma-Quick Step: Quick Step (UCI Takım kodu: OPQ), Belçika orijinli UCI ProTour bisiklet takımı. Takım menajeri Patrick Lefévère'dir.
Omega-6 yağ asitleri: Omega-6 yağ asitleri (ω−6 yağ asitleri), n-6 pozisyonunda (omega-6) çift bağ içeren doymamış yağ asitleri.
Omega Centauri: Omega Centauri (Omega Erboğa) veya NGC 5139 Erboğa takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 15,800 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir küresel yıldız kümesi.
 

0 Yorum ›

 

Omega 3 Nelerde Bulunur Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Omega 3 Nelerde Bulunur ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.