Soru & CevapPop Muzik Hakkinda Bilgi

Pop Muzik Hakkinda Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Pop Müzik Nedir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Pop Muzik Hakkinda Bilgi ve Pop Muzik Nedir hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Pop Muzik Hakkinda Bilgi

Pop Müzik Nedir?

Soru

Pop müzik ne demektir? Tanımını yaparmısınız? Pop ile ilgili bilgi

Cevap

POP MÜZİK

Türkiye’de 1945’lere dayanan bir tarihi olan Pop müzik genellikle popüler müzik yerine kullanılsa da aslında popüler müziğin bir alt grubudur. Günümüzde birçok rock Hip Hop R& B ve country türlerine de dokunan pop müzik tam olarak tanımlanmakta zorluk çekilen bir kavramdır.

1980 sonrası Türkiye’de her yapılan çalışma pop olarak adlandırılmaya başlandı. Bunun sebebi pop söyleyen kişilerin Arabesk şarkılar söylemesi pop bestecisi olduğunu söyleyen kişilerin arabeskçilere şarkı vermesi sayılabilir. Bu çalışmalar Arabesk-pop müzik dediğimiz kavramı meydana getirdi.1990 sonrası bu akım yaygınlaştı. Günümüze kadar ulaştı.

1980 öncesi pop müzikte yer alan isimler; Seyyal Taner Neco Atilla Atasoy Coşkun Demir Güzin ile Baha vb. Besteci olarak ise Melih Kibar Çiğdem Talu ve Zeynep Talu’dur.

Nil Karaibrahimgil ve Göksel farklı tarzları(Trip-Hop Rock Vocal Jazz Ambient Electronica Dance Alternative Experimental müzik)(Elektronik müzik) denemektedir. Arabesk-pop yanında bu müziklerde varlığını sürdürmeye çalışmaktadır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 23 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
pop müzik hakkında bilgi POP MÜZİK NEDİR KISACA türk pop müziği nedir pop müzik nedir kısaca özeti pop nedir kısaca pop müzik nedir pop müzik nedir özet popüler müzık hakkında bılgı türk pop müziği nedir özet pop müzik nedir hakkında bilgi
 
 

Notlar ›

 
Müzik: Müzik en genel tanımı ile sesin biçim ve anlamlı titreşimler kazanmış hâlidir. Başka bir deyiş ile de müzik, sesin ve sessizliğin belirli bir zaman aralığında ifade edildiği sanatsal bir formdur.
Müzikal: Müzikal kendine özgü, yalın bir olay örgüsü olan, müzik, dans ve diyalogların olaylarla bütünleştiği duygusal ve eğlendirici sahne gösterisi, oyun ya da filmdir.
Müzik bilimi: Müzik bilimi ya da müzikoloji, müziği bilimsel açıdan ele alan ve inceleyen bir bilim dalı.
Müzik albümü: Müzik albümü, üzerinde 20 dakikadan ya da 4 şarkıdan daha fazla müzik parçası kaydı bulunan, müzik parçalarının toplandığı bir CD, kaset ya da uzunçalardır.
Çalgı: Çalgı (müzik aleti) müzik yapmak için kullanılan aletlere verilen genel isimdir. Çalgıların türleri, tarihi, yapım biçimleri gibi konuları inceleyen bilim dalına da Organoloji denir.
Bilgisayar: Kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza bilgisayar denir.
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
İstanbul Bilgi Üniversitesi: İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuş vakıf üniversitesi. 6 fakültesi, 4 enstitüsü, 5 yüksekokulu ve meslek yüksekokuluna bağlı 7 programı, lisans, lisansüstü, önlisans öğretimi verilen 100'e yakın programı vardır.
 

6 Yorum ›

 
 1. misafir Mart 13th, 2013 - Saat: 20:19:28

  berbbaattttttttttttttttttttt

 2. misafir Mart 13th, 2013 - Saat: 20:20:45

  aslında güzel bnm berbatt dmmn sebebi sdce poptn bhstms hc tanm yplmms

 3. yasemin Mart 28th, 2013 - Saat: 17:40:17

  işime yaradı:)

 4. hilal Nisan 4th, 2013 - Saat: 18:57:36

  güzel bir müzik tarzıdır.

 5. burak Nisan 12th, 2015 - Saat: 16:36:46

  ödev için işime yaradı 😀

 6. sen ben Nisan 12th, 2015 - Saat: 16:47:31

  süper ya ödev içinde bu gerekliydi saolun :DDDDDD

Pop Muzik Hakkinda Bilgi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Pop Muzik Hakkinda Bilgi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.