Soru & CevapSabit Oran Nedir

Sabit Oran Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Sabit Oranlar Kanunu Nedir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Sabit Oran Nedir ve Sabit Oranlar Kanunu hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Sabit Oran Nedir

Sabit Oranlar Kanunu Nedir?

Soru

Yah sabit oranlar kanunu we örnrk soru istiom lütfennnn bulun

Cevap

[QUOTE=Misafir;1530836]
Sabit oranlar yasası, elementlerin birbirleri ile bileşik oluştururlarken belli oranda birleşmesine dayanan bir yasadır. 1799 yılında Joseph Proust tarafından bulundu.

Yasa hakkında:

Elementlerin birbirleri ile bileşik oluştururlarken belli oranda birleştiklerini bulan Proust, bugün sabit oranlar yasası olarak bilinen yasa için aşağıdaki tanımı yapmıştır:
“ " Bir element başka bir elementle birleşerek bileşik oluşturduklarında bileşik içindeki elementlerin kütleleri oranı sabittir. " ”
Buna göre; bir bileşik örneğin suyun 18 gramında 16 gram oksijen varken geri kalan 2 gramı hidrojendir. 9 gram su alınırsa bunun 8 gramı oksijen ve 1 gramı hidrojendir. Bu oran su ne şekilde elde edilmiş olursa olsun kesinlikle değişmez. (Vikipedi)

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 27 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
sabit kesir nedir sabit kesir tanımı sabit oranlar kanunu vitamin sabit oranlar kanunu nedir sabit kesir ne demek sabit oranlar kanunu sabit kesir sabit oranlar kanunu soru cevap sabit oranlar kanunu soruları ve cevapları sabit oranlar kanunu ile ilgili çözümlü sorular
 
 

Notlar ›

 
Sabit disk: Sabit disk ya da Hard disk kısaca HDD, ya da Türkçesi ile sabit disk sürücüsü veri depolanması amacı ile kullanılan manyetik kayıt ortamlarıdır.
Sabit Osman Avcı: Sabit Osman Avcı, (d. 1921, Artvin, Türkiye - ö. 8 Şubat 2009, İstanbul, Türkiye), Türk siyasetçi.
Uçak: Uçak, hava akımının kanatların altında basınç oluşturması yardımıyla havada tutunarak yükselip ilerleyebilen motorlu bir hava taşıtıdır.
Sabit Noyan: Mehmet Sabit Noyan (d.30 Mart 1877, İstanbul) - (ö.1967), Türk asker.
 

0 Yorum ›

 

Sabit Oran Nedir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Sabit Oran Nedir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.