TeknolojiSes Kartı Nasıl Çalışır ?

Ses Kartı Nasıl Çalışır ?

Sponsorlu Bağlantılar

Ses kartlarının çalışma mantığı bizim için çok karmaşık olabilir ama işin tekniğini bilenler için son derece basit bir çalışma mantığı vardır.

Ses Kartı Nasıl Çalışır ?

Bilgisayarın çevre birimlerinden girilen analog ses sinyalleri ses kartına aktarılır.Ses kartının analog dijital çeviricisi (ADC) tarafından analog ses sinyallerini dijital ses sinyallere dönüştürür.Dijital hale dönüştürülmüş ses sinyalleri DSP’ye aktarılır.Bu birim tarafından veriler işlenir.DSP verileri anakartın veri yoluna iletir.Bu dijital veriler mikroişlemci tarafından işlenir ve depolanması için depolama birimlerine aktarılır.

Bilgisayardaki ses verilerini dinlemek için dijital ses verilerini depolama aygıtlarında okunur,mikroişlemciye aktarılır ve ses kartındaki DSP’ye iletilir.DSP veriyi çözer.Çözülmüş veri ses kartının Dijital analog çeviricisi(DAC) tarafından anolog ses sinyallerine dönüştürülür ve ses kartının çıkışna aktarılır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 05 Mayıs 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ses kartı nasıl çalışır ses kartı nedir nasıl çalışır ses kartları nasıl çalışır ses kartları nedir nasıl çalışır ses nedir nasıl çalışır ses kartının çalışması ses kartının çalışma mantığı ses kartın yapısı mantık çalışması ses kartı ve çalışma mantığı bilgisayardaki ses kartı NASIL ÇALIŞIR
 
 

0 Yorum ›

 

Ses Kartı Nasıl Çalışır ? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ses Kartı Nasıl Çalışır ? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.