TeknolojiSes Kartları Üzerindeki Bağlantı Noktaları

Ses Kartları Üzerindeki Bağlantı Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar

Ses kartı üzerinde sesleri kaydetmeye, dışarı vermeye vs. yarayan bağlantı noktaları vardır.

Ses Kartları Üzerindeki Bağlantı Noktaları

Line Out

Bu bağlantı noktası ses kartından yükseltilmeden ses çıkışı alabilmemiz için bulunmaktadır. Buraya yükselticili (amfili) hoparlörlerimizi yada müzik setimizi bağlayabiliriz. Müzik setine bağlandığı taktirde müzik setinin yükselticisi kullanılan setteki hoparlörlerden ses elde edilmiş olur. Aynı zamanda ses bir çıkış olarak bulunmaz. Jumper ayarı ile Spc çıkışı Line Out çıkışına dönüştürülür.

Spc

Buraya hoparlör bağlanır.

Line

Buraya radyo kartımızı, tv kartımızı yada müzik setimizi bağlayabiliriz. Dolayısıyla sesi işlememiz mümkün olmaktadır.

Mic

Buraya mikrofon bağlanır.

Game

Buraya oyun çubuğu bağlanır.
Bunların dışında ses kartı üzerinde cd ve midi bağlantı noktaları mevcuttur. Kaydı yani bilgisayardan çıkan seslerin kaydını yapabiliriz. Bazı ses kartlarında ayrı bir çıkış olarak bulunmaz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 05 Mayıs 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ses kartı bağlantı noktaları ses kartı üzerindeki bağlantı noktaları bilgisayar ses kartı bağlantı noktaları ses kartı çıkışları nelerdir ne takılır ses kartı line out nedir ses kartı üzerindeki girişler ses karti üzeri̇ndeki̇ çikişlar nelerdi̇r?̇r? SES KARTININ BAĞLANTI NOKTALARI
 
 

Notlar ›

 
Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği: Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜ-YAP) fonogram yapımcılarının bir araya gelerek oluşturduğu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun 42. maddesi gereğince kurulmuş olan bir meslek birliğidir.
Bağlantısızlar Hareketi: |-
Bağlantı (internet): Bağlantı ya da ilişim (İngilizce: Link), İnternet sayfalarında hypertext kullanılarak kullanıcının başka bir web sayfasına ya da uygulamaya yönlenmesini sağlayan köprü.
Bağlantı dengesizliği: Genetikte, bağlantı dengesizliği iki veya daha fazla lokusun alellerin rastgele olmayan birlikteliğidir (bu lokusların aynı kromozomda bulunmayabilir).
 

0 Yorum ›

 

Ses Kartları Üzerindeki Bağlantı Noktaları Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ses Kartları Üzerindeki Bağlantı Noktaları ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.