SporSörf Nedir?

Sörf Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz ve adrenalin tutkunuysanız sörf tam size göre bir spor yada eğlence. Ülkemizin yarım ada olması hasebiyle de bu kendinizi bu zevkten mahrum edemezsiniz.

Sörf Nedir?

Sörfün Tanımı

Sörf, uzun bir tahtanın yardımıyla dalgaların üzerinde kıyıya doğru kayarak yapılan ve çok sevilen bir spordur. Tahta üzerinde yapılan sörf özellikle okyanus kıyılarında yapılmaktadır. Türkiye´de tahta ile yapılan sörf için bir ortam bulunmadığından rüzgar sörfü yapılmaktadır.

Yelkenli olan rüzgâr sörfü ise, sörf gibi büyük dalgaların kırıldığı özel kumsallar gerektirmez. 1970´lerde bir spor olarak kabul edilen rüzgâr sörfünü ilk kez kimin bulduğu bilinmiyor. Ama, bu heyecanlı ve hareketli sporun öncülüğünü 1968´de California´da Henry Hoyle Schweilzer ve Jim Drake yapmıştır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 20 Mayıs 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
sörf nedir nasıl yapılır sörf nedir SÖRFÜN FAYDALARI sörf tanımı sörf nedir sörf hakkında genel bilgiler sörfün tanimi sörf sporu malzemeleri nelerdir sörf nedir sörf hakkında genel bilgi sörf yaptıkları tahta nedir sörfün tnımı
 
 

Notlar ›

 
Sörfçüler (Tv serisi): Stoked, 6teen ve Total Drama çizgi dizilerinin de yapımcıları olan Jennifer Pertsch ve Tom McGillis tarafından yapılmıştır.
Sörf Ninjaları: Sörf Ninjaları ya da orijinal ismiyle Surf Ninjas yönetmenliğini Neal İsrael`in yaptığı filmin senaryosu Dan Gordon`a ait.Başrollerinde Ernie Reyes Jr., Rob Schneider, Nicolas Cowan, ve Leslie Nielsen`in olduğuu film 1993 yapımıdır.Filmin konusu iki gencin başına gelen olayları anlatıyor.Aynı ikili bir adada mahsur kalan sörf ustaları.Ve ayrıca onları öldürmek isteyenler vardır.Filmin Sega Game Gear oyunuda çıktı.
 

0 Yorum ›

 

Sörf Nedir? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Sörf Nedir? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.