HaberStandard & Poor’s Türkiye Notu Nedir

Standard & Poor’s Türkiye Notu Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Son aylarda kredi derecelendirme kuruluşlarının not vermesi not düşürmesi çok haber yapıldı. Bir gün sıranın bize geleceğinden açıkçası korkuyordum. Çok da uzun sürmedi. Standard & Poor’s isimli kredi derecelendirme kuruluşu Türkiyenin kredi notunu BB Pozitiften BB Durağana düşürmüş. Genelde not düşürdükten sonraki açıklamalara benzer bir açıklama ile. İhracat artışı en büyük sebebi…

Standard & Poor’s Türkiye Notu Nedir

Standard & Poor’s Türkiye Notu

02.05.2012 tarihi itibari ile Türkiyenin kredi notu BB Durağandır.

S&P’tan Türkiye için kredi notu açıklaması

Standart & Poor’s Türkiye Bölge Müdürü Zeynep Holmes ve Türkiye Baş Analisti Eileen X. Zhang’ın değerlendirmelerinde, revize kararının küresel ekonominin kırılganlığı nedeniyle enerji fiyatları üzerindeki baskının oluşturduğu risklerden kaynaklandığı vurgulandı.

Revizyon kararına rağmen S&P analisti Zhang, Türkiye’nin makul borçlanma, mali fleksibilite ve genel olarak etkili para politikasına sahip olduğunun altını çizdi. Zhang, Türkiye’nin cari açığının tek başına risk oluşturmadığını, fakat cari açığın finansmanının daha fazla önem teşkil ettiğini belirtti.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 02 Mayıs 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
standart&poors nedir standard and poor nedir standartpoorstürkiye notu standart poors türkiye notu standart and poors nedir standart & poors türkiye standard poors türkiye verileri standard and poor\s corp nedir standard and poors nedir türkiyenin kredi notu nedir
 
 

Notlar ›

 
Standard Liège: Royal Standard de Liège, genellikle Standard Liège adıyla bilinen bir Belçikalı futbol kulübüdür. Liège'de kurulmuştur.
Standard Oil Company: Standard Oil Company, 1870 yılında kurulup 1911'de kapanan, dünyanın ve ABD'nin kendi zamanındaki en büyük petrol şirketidir.
Standard & Poor's: Standard & Poor's (S&P), merkezi ABD'nde New York'ta bulunan uluslararası kredi değerlendirme kuruluşudur.
Standart ML: Standart ML (SML), çok amaçlı işlevsel programlama dilidir.
Standard Sumgayıt: Standard Sumgayıt Azerbaycan'ın Sumgayıt şehrinde kurulmuş bir Azeri futbol kulübü.
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Akdeniz iklimi: Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır.
 

0 Yorum ›

 

Standard & Poor’s Türkiye Notu Nedir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Standard & Poor’s Türkiye Notu Nedir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.