Kültür / SanatBiyografilerTomaso Albinoni Kimdir Tomaso Albinoni Hayatı ve Biyografisi

Tomaso Albinoni Kimdir Tomaso Albinoni Hayatı ve Biyografisi

Sponsorlu Bağlantılar

Tomaso Albinoni kimdir, Tomaso Albinoni hayatı, Tomaso Albinoni biyografisi, Tomaso Albinoni kim, Tomaso Albinoni hakkında bilgiler Tomaso Albinoni ile ilgili bilgi vs..
Tomaso Albinoni Kimdir Tomaso Albinoni Hayatı ve Biyografisi

Tomaso Albinoni Hayatı

Tomaso Albinoni (1671 Venedik-1751 Venedik) klasik batı müziği bestecisi ve aynı zamanda kemancıdır. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Albinoni müzikle maddi sıkıntılar olmaksızın ilgilenme şansına sahip olmuştur. Ailenin en büyük çocuğu olmasından dolayı babasının ölümünden sonra aile şirketlerinin sorumluluğunu almıştır. Dilettante Veneto ile müziğe amatör olarak adım atan besteci, Musico de Violino ile kariyerine devam etmiştir.
Daha sonra opera sanatçısı Margherita Raimondi ile evlenmiştir. Eşi Raimondi 1721 yılında vefat etmiştir. 1740’da Fransa’da Albinoni keman sonatlarını kapsayan bir eser yayınlanmış ve bu eserin başlığında Albinoni’nin ölümünden sonra yayınlandığı ifade edilmiştir. Bundan dolayı muzik bilimcileri Albinoni’nin 1740’tan hemen önce öldüğü varsayımını kabul etmekteydiler. Fakat yeni araştırmalarla Tomaso Albinoni’nin 1751’de diyabet hastalığından ölmüş olduğu Venedik San Barnaba kilisesi mahalle yaşam kayıtlarında bulunmuş ve böylece gerçekte onun 1751’e kadar Venedik’te hiç eser vermeden yaşadığı belgelenmiştir.

Not: Tomaso Albinoni hayatı için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Tomaso Albinoni kimdir kaynakları için aşağıya bakınız. Tomaso Albinoni ayrıntılı biyografisini aşağıdaki sitelerden araştırabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 01 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
tomaso albinoni hayatı tomaso albinoni besteleri tomaso albinoni hayatı kısaca tomaso albi̇noni̇ hayatıtıtı tomaso albinoni\nin eserleri tomaso albinoni nin en güzel eseri hangisi tomaso albinoni hayatı özet albinoni hayati tomaso albinoni biyografisi tomasa albinani kim
 
 

Notlar ›

 
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.
 

0 Yorum ›

 

Tomaso Albinoni Kimdir Tomaso Albinoni Hayatı ve Biyografisi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Tomaso Albinoni Kimdir Tomaso Albinoni Hayatı ve Biyografisi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.