Kültür / SanatGenel KültürPratik BilgilerÜlkelerTüm Ülkeler; İsimleri ve Bayrakları

Tüm Ülkeler; İsimleri ve Bayrakları

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya üzerindeki tüm ülkelerin isimleri ve bayraklarını bu sayfada bulabilirsiniz. Ülkelerin isimleri alfabetik olarak sıralanmıştır. Genel kültür açısından ülkeler ve bayrakları ne kadar önemli bahsetmeli miyim bilmiyorum. Ama bu sayfada olduğunuza göre siz de ülkelerin bayraklarına önem veriyorsunuzdur.

Bir ülkenin en önemli sembolü bayrağıdır. Her ülke bayrağının değişik anlamda sembolleri ve ülke bayraklarının üzerindeki bu semboller o ülkenin siyasi kültürel ve tarihinin anlamlarını taşır.

İşte dünyadaki tüm ülkeler ve bayrakları…

Ülke Bayrakları

Tüm Ülkeler; İsimleri ve Bayrakları

 

Ülkeler ve bayraklarıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi wikipedia üzerindeki Ülke bayrakları listesi sayfasından bulabilirsiniz.

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 06 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
lkeler ve bayraklar ülkeler ülke bayrakları komşu ülke bayrakları lkelerin bayraklar ve isimleri türkiyeye komşu ülkelerin bayrakları türkiyenin komşularının bayrakları tüm ülke bayrakları ve isimleri dünyadaki tüm ülkelerin isimleri ve bayrakları ülke bayrakları ve isimleri
 
 

Notlar ›

 
Ülkeler listesi: Listede 208 ülke bulunmaktadır.
Ülkelerin GSYİH'ya (nominal) göre sıralanışı: Bu madde sürekli veya belli aralıklarla güncellenmektedir. Bu madde, ülkelerin GSYİH'ya göre sıralanışını vermektedir.
Ülkelerin GSYİH’ya (SAGP) göre sıralanışı: Dünya ülkelerinin gayri safi yurtiçi hasılalarına (GSYİH) göre sıralanmış üç listesi vardır. Bu listedeki GSYİH dolar tahminleri satınalma gücü paritesi (SAGP) hesaplamalarından elde edilmiştir.
Ülkelerin kişi başına GSYİH’ye (SAGP) göre sıralanışı: Bu madde Dünya ülkelerinin, kişi başına gayri safi yurtiçi hasılalarına (GSYİH) göre sıralanmış bir listesidir.
Ülkelerin kişi başına GSYİH'ya (nominal) göre sıralanışı: Bu madde Dünya ülkelerinin, kişi başına gayri safi yurtiçi hasılalarına (GSYİH) göre sıralanmış bir listesidir.
 

0 Yorum ›

 

Tüm Ülkeler; İsimleri ve Bayrakları Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Tüm Ülkeler; İsimleri ve Bayrakları ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.