OtomobilTürkiye İl Plaka Kodları Listesi

Türkiye İl Plaka Kodları Listesi

Sponsorlu Bağlantılar

Cumhuriyet kurulduktan sonra nüfus dağılımına göre il olacak yerler belirlendi. Kullandığımız Latin alfabesi, alfabetik sırasına göre A dan başlayıp Z ye kadar sırayla  67 ilimize plaka kodları verildi. 67 il den sonra toplam 14 ilçe de il statüsüne alındı. Şu an günümüz de toplam 81 il mevcut.

Şimdi 81 ilimizin plaka kodları listesine bakalım.

Türkiye İl Plaka Kodları Listesi

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
Alemdar - 19 Nisan 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
plaka kodları türkiye plakaları türkiye il plakaları il plaka kodları il plakaları il plaka kodları listesi türkiye plaka kodları listesi il plaka kodlar türkiye plaka numaraları il plakaları listesi
 
 

Notlar ›

 
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Akdeniz iklimi: Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır.
Plakalı ısı değiştiricisi: Plakalı ısı değiştiricisi veya eşanjörü, iki akışkan arasında ısı transfer etmek için metal üzerinde değişik şekilde kıvrımlar bulunan plakalar kullanan bir ısı eşanjörü tipidir.
Levha hareketleri: Levha hareketleri veya levha tektoniği olarak da bilinir, en geniş anlamıyla litosferin yapısını ve bu yapıyı doğuran evrimi araştıran jeoloji dalıdır.
 

1 Yorum ›

 
  1. umut Nisan 18th, 2014 - Saat: 17:58:09

    ben dersim için çok iyi bir fayda gördüm
    teşşekürler

Türkiye İl Plaka Kodları Listesi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Türkiye İl Plaka Kodları Listesi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.