Soru & CevapTurkiye Posta Kodu

Turkiye Posta Kodu

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Turkiye Posta Kodu ve Turkiyenin Posta Kodu hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Türkiye’nin Posta Kodu Kaçtır? sorusunu soran ziyaretçimize cevap vermiş olmak umuduyla…

Turkiye Posta Kodu

Türkiye’nin Posta Kodu Kaçtır?

Soru

Türkiyenin posta kodu

Cevap

Ülkelerin posta kodu olmaz. Ülkedeki yerleşim birimlerinin posta kodu olur. Soruda kastedilen telefon kodu ise Türkiye”nin uluslararası telefon kodu +90 dır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 15 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
turkiye posta kodu tc posta kodu ptt turkiye tc nin posta kodu turkiye posta kodu kaç turkiye kodu t c posta kodu turkiye posta kodu nedir t c nin posta kodu tc posta kodu nedir
 
 

Notlar ›

 
Türkiye: Türkiye veya resmi adıyla Türkiye Cumhuriyeti (), başkenti Ankara olan ve Avrupa ile Asya kıtalarının her ikisinde de toprağı bulunan ülkedir.
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Akdeniz iklimi: Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır.
PTT: Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye Cumhuriyeti'nin posta örgütüdür.
Posta kodu: Posta kodu, standart posta gönderilerinin ayrımının makine ile yapılmasını sağlamak üzere, posta gönderilerinin üzerine, alıcı adresiyle birlikte varış yerinin önüne, göndericiler tarafından yazılan rakam ya da rakam-harf karışımından oluşan işaretlerdir.
Pul (posta): Posta pulu, posta gönderilerinde posta ücretinin ödendiğini göstermek amacı ile kullanılan bir tarafı yapışkanlı kâğıt etiketlere denir.
Posta (gazete): Posta, Doğan Yayın Holding'e bağlı günlük Türkçe bir gazetedir. Rauf Tamer, Mehmet Ali Birand, Erdoğan Aktaş, Hakan Çelik ve Mesut Yar yazarları arasındadır.
 

0 Yorum ›

 

Turkiye Posta Kodu Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Turkiye Posta Kodu ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.