EğitimİlköğretimTürkiye’nin Komşuları ve Başkentleri (Komşu Ülkeler ve Başkantleri)

Türkiye’nin Komşuları ve Başkentleri (Komşu Ülkeler ve Başkantleri)

Sponsorlu Bağlantılar

Genel kültür açısından Türkiyenin koomşularını ve bu ülkelerin başkentlerini bilmemiz gerekiyor. İşte size komşu ülkeler ve başkentleri. Not alın.

Başkentleri ve Türkiyenin Sınır Komşularının Başkentleri, türkiyenin sınır komşuları vs…

Türkiye’nin Komşuları ve Başkentleri (Komşu Ülkeler ve Başkantleri)

Türkiye’nin Komşuları ve Başkentleri

Yunanistan
Başkenti: Atina

Suriye
Başkenti: Şam

Irak
Başkenti: Bağdat

İran
Başkenti: Tahran

Ermenistan
Başkenti: Erivan

Gürcistan
Başkenti: Tiflis

Bulgaristan
Başkenti: Sofya

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 07 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
türkiyenin komşu ülkeleri türkiye\nin komşu ülkeleri trkiyenin komular türkiyenin sınır komşuları türkiye\nin komşuları komşu ülkelerimiz komşu ülkelerin bayrakları türkiyenin komşu ülkelerinin bayrakları türkiye komşuları türkiye sınır komşuları
 
 

Notlar ›

 
Komşum Totoro: Komşum Totoro, orijinal adı Tonari no Totoro (Japonca: となりのトトロ) olan, Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilmiş, 1988 Studio Ghibli yapımı bir Japon animasyon (anime) filmdir.
Komşuluk: Komşuluk veya komşuluk ilişkileri, birbirine bitişik veya yakın yerlerde yaşayan kişilerin arasındaki sosyal ilişkidir.
Komşu Yayınları: 2003 yılında kurulan Komşu Yayınevi, Yasakmeyve şiir dergisi ve Yasakmeyve şiir kitaplarıyla yayın hayatına başladı.
Komşunun Tavuğu: Komşunun Tavuğu, şu anlamlara gelebilir,
Komşu Saptama İletişim Kuralı: Komşu Keşfi Protokolü (Neighbor Discovery Protocol (NDP)) IPv6 ile kullanılan internet iletişim kuralları dizisinde bir protokoldur.
Ülkeler listesi: Listede 208 ülke bulunmaktadır.
Ülkelerin GSYİH'ya (nominal) göre sıralanışı: Bu madde sürekli veya belli aralıklarla güncellenmektedir. Bu madde, ülkelerin GSYİH'ya göre sıralanışını vermektedir.
Ülkelerin GSYİH’ya (SAGP) göre sıralanışı: Dünya ülkelerinin gayri safi yurtiçi hasılalarına (GSYİH) göre sıralanmış üç listesi vardır. Bu listedeki GSYİH dolar tahminleri satınalma gücü paritesi (SAGP) hesaplamalarından elde edilmiştir.
Ülkelerin kişi başına GSYİH’ye (SAGP) göre sıralanışı: Bu madde Dünya ülkelerinin, kişi başına gayri safi yurtiçi hasılalarına (GSYİH) göre sıralanmış bir listesidir.
Ülkelerin kişi başına GSYİH'ya (nominal) göre sıralanışı: Bu madde Dünya ülkelerinin, kişi başına gayri safi yurtiçi hasılalarına (GSYİH) göre sıralanmış bir listesidir.
 

1 Yorum ›

 
  1. senan Mayıs 21st, 2016 - Saat: 21:01:29

    Nahçıvan Azerbaycana ait bir bölge haritada göstermişsiniz ancaq komşu ülke olarak Azerbaycanı kaydetmemişsiniz…Saygılar…

Türkiye’nin Komşuları ve Başkentleri (Komşu Ülkeler ve Başkantleri) Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Türkiye’nin Komşuları ve Başkentleri (Komşu Ülkeler ve Başkantleri) ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.