Ne NedirÜç Aşağı Beş Yukarı Nedir?

Üç Aşağı Beş Yukarı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

üç aşağı beş yukarı anlamı nedir, üç aşağı beş yukarı nedir, üç aşağı beş yukarı tanımı, üç aşağı beş yukarı ne demektir, üç aşağı beş yukarı manası nedir vs..

Üç Aşağı Beş Yukarı Ne Demektir?

Üç aşağı beş yukarı, dört dörtlük yalnızlık yaşıyoruz.. Biraz epik, biraz lirik, biraz da didaktik.. Bazen de yazıyoruz…

Sözlükte “üç aşağı beş yukarı” ne demek?

1. Yaklaşık olarak, az bir farkla

Cümle içinde kullanımı

Üç aşağı beş yukarı anlaştık sayılır.
– Sait Faik Abasıyanık

Üç aşağı beş yukarı kelimesinin ingilizcesi

approximately

Not: üç aşağı beş yukarı anlamı için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. üç aşağı beş yukarı nedir kaynakları için aşağıya bakınız. üç aşağı beş yukarı ayrıntılı anlamını aşağıdaki sitelerden araştırabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 23 Kasım 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
 
 

Notlar ›

 
Aşağı Saksonya: Aşağı Saksonya (Almanca: Niedersachsen), kuzeybatı Almanya'da başkenti Hannover olan bir eyâlettir. Diğer önemli kentleri ise, Wolfsburg, Salzgitter, Celle, Goslar, Göttingen, Osnabrück ve Braunschweig'tir.
Aşağı Avusturya: Aşağı Avusturya (Almanca: Niederösterreich), Avusturya'nın en büyük eyâletidir. Ülkenin kuzeydoğusunda bulunan eyâleti kuzeyde Çek Cumhuriyeti, doğuda Slovakya, güneydoğuda Burgenland, güneyde Steiermark ve batıda Yukarı Avusturya kuşatır.
Aşağı Kaliforniya: Baja California, eskiden Baja California Norte, Meksika'nın kuzeybatısında eyalet.Kuzeyde ABD, doğuda Kaliforniya Körfezi, batıda Pasifik Okyanusu, güneyde Baja California Sur eyaleti ile çevrilidir.
Aşağı Tananaca: Aşağı Tananaca ya da Aşağı Tanana dili [kendilerince Benhti Kokht’ana Kenaga’; İngilizce Lower Tanana, Tanana, Minto], ABD'nin Alaska eyaletinde içbölgelerdeki Tanana ırmağının (Tthʼituʼ) aşağı kısımlarında Minto (Menhti) ile Nenana yörelerinde yaşayan Aşağı Tananalar tarafından konuşulan Atabask dillerinin Tanana dilleri grubundan yok olma tehlikesindeki Kızılderili dilidir.
Aşağı Tananalar: Aşağı Tananalar ya da Aşağı Tanana Atabaskları (Aşağı Tananaca Kokht’ana «ahali, mahâl sakinleri, meskûn olanlar», Denak’a ; ), Amerika Birleşik Devletlerine bağlı Alaska eyaletinin İç Alaska coğrafi bölgesindeki Yukon–Koyukuk Census Area sayım bölgesiyle Fairbanks North Star Borough ilçesinde Tanana nehrinin Yukon Nehri'ne döküldüğü aşağı kısımlarında Tanana kasabasından yukarıki mecralarında ve civarında taygada yaşayan, sığın avlayan avcı ve toplayıcı, yarı göçebe, anasoylu, önceleri animist ya da şamanist iken sonradan Hristiyan olan Alaska Atabasklarından Kızılderili halkı.
Yukarı Avusturya: Yukarı Avusturya (Almanca: Oberösterreich), Avusturya'da bir eyâlettir.
Bavyera: Bavyera (Alm. Bayern, Freistaat Bayern) Almanya'nın güneydoğusunda bulunan eyaletin adıdır. Yüzölçümü bakımından Almanya'nın en büyük eyaletidir.
Yukarı Bak: Yukarı Bak (Özgün adı: Up), 2009 ABD yapımı 3 boyutlu komedi macera çizgifilmi. Film Pixar Animation Studios tarafından yapılmış ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılmıştır.
Yukarı Kuskokvimce: Yukarı Kuskokvimce [kendilerince Dinakʼi; İngilizce Upper Kuskokwim, Kolchan, Goltsan, Tundra Kolosh, McGrath Ingalik].
Yukarı Tananaca: Yukarı Tananaca ya da Yukarı Tanana dili [kendilerince Neeʼaaneegn, Nee'aaneek; İngilizce Upper Tanana, Nabesna], ABD'nin Alaska eyaletinde Northway, Tetlin ve Tok köylerinde, ayrıca daha az olarak Kanada'da Yukon bölgesinde Beaver Creek yöresinde yaşayan Yukarı Tananalar tarafından konuşulan Atabask dillerinin Tanana dilleri grubundan yok olma tehlikesindeki Kızılderili dilidir.
 

0 Yorum ›

 

Üç Aşağı Beş Yukarı Nedir? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Üç Aşağı Beş Yukarı Nedir? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.