Soru & CevapVarikosel Ameliyati

Varikosel Ameliyati

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Varikosel Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır? sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı Varikosel Ameliyati ve Varikosel Ameliyati Olanlar ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

Varikosel Ameliyati

Varikosel Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Soru

VARİKOSEL AMELİYATI SONRASI NE KADAR ZAMAN İÇERİSİNDE TOPARLANIP İŞ HAYATINA DÖNEBİLİRİM

Cevap

I,şe başlama sürecini doktorunuzla konuşunuz. Geçmiş olsun
VARİKOSELİN TEDAVİSİ AMELİYATTIR
Ameliyat sırasında mikroskop kullanılması önerilmektedir. Ameliyatı kasık bölgesinden yapılan küçük bir kesi ile gerçekleşir. Testisi drene eden venler bağlanır. Basit bir ameliyattır ve genellikle hastane de yatmayı gerektirmez. Varikosel ameliyatının başarı şansı değişiktir. Mikroskobik yapılan ameliyatların başarı şansı diğerlerine oranla çok daha yüksektir. Yaklaşık 30-60 dk. Sürer. Bu sırada testisle ilgili diğer oluşumların zarar görmemesine özen gösterilmelidir. Varikosel ameliyatı dikkatli yapılmaz ise hidrosel (testis çevresinde sıvı birikimi), atrofi gibi komplikasyonlar görülebilir. Ama son yıllarda, ameliyat tekniğinde elde edilen ilerlemeler sayesinde bu komplikasyonlara hemen hemen hiç rastlanılmamaktadır. Bunda cerrahın deneyimi önemlidir. Ameliyat olacak kişilerin bunu iyi bilmesi ve ameliyatı yapacak doktordan da bu konuda bilgi alması gerekir. Ameliyattan 3 ay sonra sperm üretiminde düzelme görülmeye başlar. Sperm tetkiki ameliyattan sonraki 3-6. ayda yapılmalıdır. Sperm üretimindeki düzelme ameliyat olan hastaların %50-80 inde görülür. Gebelik üzerindeki etkisi de yüzde 20-69 civarında artmaktadır. Azoospermi olgularında da varikosel ameliyatı yapılması önerilirse de, başarısının daha düşük olacağı önceden belirtilmelidir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
varikosel varikosel ameliyatı olanların yorumları varikosel ameliyati varikosel ameliyati sonrasi disk birleştirme ameliyatı varikosel fotoğraf varikosel den malullük yuzdesi kactir varikosel analiyati olanlardan yorumlar varikosel ameliyatının yapılışı varikosel ameliyati yuzde kacini etkiler
 
 

0 Yorum ›

 

Varikosel Ameliyati Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Varikosel Ameliyati ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.