SağlıkGenel SağlıkHastalıklarVücudumuzdaki Benler Kansere Dönüşürmü

Vücudumuzdaki Benler Kansere Dönüşürmü

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuzdaki Benler Kansere Dönüşürmü ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu not umarım işinize yarar.

Vücudumuzdaki Benler Kansere Dönüşürmü

Bilinmesi gereken ve sık görülen iki cilt tümörü benler ve keratozlardır. Benler, yoğun pigmentli cilt hücrelerinin kümeleşmesinden oluşur. Bazen ciltten kabarık şekilde, bazen ciltle aynı seviyededir. Bazen doğuştan beri vardır. Bazen de sonradan çıkabilir. Birçoğunun tehlikesi olmamasına rağmen doğuştan beri var olan geniş ve kıllı dev benler ile değişik renklerde ve sınırları net olarak seçilemeyen benler malign melanomaya dönüşme riski taşırlar.

1) Kozmetik nedenlerle,
2) Giysi ve takılarla sürekli tahriş oluyorlarsa,
3) Malign melanomaya dönüşme ihtimalleri nedeniyle cerrahi olarak çıkarılırlar. Solar veya aktinit keratozlar ise üzerleri pürtüklü veya pullu, kahverengi veya kırmızı renkte yamalar şeklinde görülen cHt tümörleridir. Genellikle cHdin güneşe maruz kalan bölgelerinde görülürler. Bunların kansere dönüşme ihtimalleri vardır. Kansere dönüşme belirtileri gösterenler cerrahi olarak çıkarılmalıdırlar.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 01 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
 
 

0 Yorum ›

 

Vücudumuzdaki Benler Kansere Dönüşürmü Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Vücudumuzdaki Benler Kansere Dönüşürmü ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.