Vücut Biti

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Vücut Biti Nedir – Vücut Biti Belirtileri hakkında özet bilgiler içerir. Vücut Biti ve Vücut Biti Belirtileri hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

Vücut Biti

Vücut Biti Nedir – Vücut Biti Belirtileri

Vücut Biti Nedir – Vücut Biti Belirtileri

Vücut biti adından da anlaşıldığı gibi insan ve hayvanların vücudu üzerinde bulunan bir bit çeşididir. Vücut biti genel olarak insanların tüysüz olan kısımlarında bulunur ve boyu 3mm kadardır. Vücut biti deri üzerinden kan emdikten sonra elbise kıvrımlarına yumurtasını bırakır. Bit haşeresi sürekli insan üzerinde bulunduğu için insandan kan emer ve dışkısını da insanın bedeni ve elbisesi üzerine bırakır. Vücut bitinin insana bulaştırdığı en önemli hastalık tifüs hastalığıdır. İnsan üzerinde bulunan vücut biti ile mücadele için mutlaka doktora gidilmeli ve doktorun tavsiye ettiği ilaçlar ile vücut ilaçlanmalı.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 04 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
vücut biti belirtileri bit ve cüzzam elbise biti belirtileri insan vücudu bit üretirmi vucut bit üretirmi vucüt biti nedir vucutbiti
 
 

Notlar ›

 
İnsan vücudu: İnsan vücudu, fiziksel ve kimyasal yapılardan oluşan bir sistemler bütünüdür. Vücut, insan sağlığının maddesel parçasıdır; insan varlığının korunması ve soyun sürekliliği için birbiriyle uyumlu bir biçimde çalışan öğelerden oluşmuştur.
Vücut bölgeleri: Vücut bölgeleri, canlıların çeşitli kısımlarına verilen adlardır.
Vücut simetrileri: Vücut simetrileri, hayvanların dış görünümlerinin simetrik veya düzensiz bir biçimde olmasıdır.
Vücut geliştirme: Vücut Geliştirme, ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kas telciklerinin (fibres) geliştirilmesi işlemidir.
Vücut kitle indeksi: Vücut kitle indeksi (VKİ), vücut ağırlığının (kg), boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanır.
 

0 Yorum ›

 

Vücut Biti Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Vücut Biti ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.